Lycée Notre Dame de Sion

Cumhuriyet Caddesi 127 Harbiye 34373 Istanbul - Tel:+90 (212) 219 16 97 www.nds.k12.tr
http://pianocompetitionos.nds.k12.tr

Ödüller

Birincilik Ödülü 8.000 $, İkincilik Ödülü 4.000 $, Üçüncülük Ödülü 2.000 $’dır.

Birincilik Ödülü’nü kazanan yarışmacıya iki sene içerisinde birkaç konser vermesi teklif edilecek olup, bunlar arasında: Notre-Dame de Sion Lisesi Gösteri Salonu’nun yıllık programı çerçevesinde (Istanbul, Türkiye) bir konser, Lisztomanias Festivali’nde bir resital (Chateauroux, Fransa), Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nde (Gümüşlük, Türkiye) bir konser ve Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi’nde (Ayvalık, Türkiye) bir konser bulunmaktadır. Kazanan yarışmacı daha sonra başka konserler de verebilir. Bu konserlerin listesi internet sitesinde düzenli olarak güncellenecektir.

Yarışma adaylarından biri, yarışmayı takip eden iki yıl içinde Saint-Bonnet Tiyatrosu’nda (Bourges, Fransa) bir resital verecektir.

Ayrıca adaylar Ali Darmar Ödülü, NDS Gençlik Müzik Ödülü ya da yarışma başkanı ve jüri üyelerinin onaylayacağı herhangi bir başka müzik ödülü de alabileceklerdir.

Cemal Reşit Rey Ödülü

Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu ortaklığında, CRR Genel Sanat Yönetmeni Murat Cem Orhan, finalde (18 Kasım 2022 Cuma) Jüri’ye katılarak Cemal Reşit Rey Ödülü’nü verecek. Bu ödül, besteci Cemal Reşit Rey’in zorunlu eserinin en iyi icrasını gerçekleştiren finalistin olacak.

Yarışmayı takip eden yılda Cemal Reşit Rey Ödülü’ne, CRR Konser Salonu’nun programlamasında yer alacak bir konser teklifi eşlik edecek.

Fransa Başkonsolosu Olivier Gauvin Ödülü

İstanbul Fransız Kültür Merkezi ortaklığında, Fransa Başkonsolosu Sn. Olivier Gauvin, eğitim almış profesyonel piyanist olarak yarı finalde (17 Kasım 2022 Perşembe) Jüri’ye katılacak ve kendi seçtiği bir adaya ödülünü verecektir.

Fransa Başkonsolosu Olivier Gauvin’in ödülüne, şartları en kısa sürede belirlenecek olan Fransa’da konaklama olanağı eşlik edecek. Bu konaklama programı, sanatçı hareketliliği ile ve Fransa, Avrupa ve dünya çapında kültürlerarası diyaloğu teşvik etmeyi amaçlar.

Tüm ödüller yarışmanın kapanışı vesilesiyle düzenlenecek bir gala gecesinde verilecektir.