Lycée Notre Dame de Sion

Cumhuriyet Caddesi 127 Harbiye 34373 Istanbul - Tel:+90 (212) 219 16 97 www.nds.k12.tr
http://pianocompetitionos.nds.k12.tr

Ön seçim

Video üzerinden ön eleme

Yarışmaya 1 Ocak 1982’den sonra doğmuş olan adaylar katılabilirler.

Videolar üzerinden ön elemelere kaydolmak için, adayların yarışmanın internet sitesinde «kayıt» alanındaki linkte yayınlanan bir formu doldurmaları gerekmektedir. Adayların başvuru formuna video veya videolar ile bir CV eklemeleri gerekmektedir.
Bu ilk kayıt, 60 avroluk bir ödeme gerektirmektedir. ("ödeme" alanındaki linkten veya banka havalesi yoluyla ödeme).

Son kayıt tarihi Cuma 27 Mayıs 2022’ dir.

Ön eleme Haziran 2022’da gerçekleşecektir. Adaylıklarının kabulü veya reddi konusunda bilgilendirilmeleri için en geç 15 Haziran 2022’da tüm adaylarla temas kurulacaktır.

Yarışmaya katılmak üzere elemeden geçmiş adayların program seçimlerini içeren ikinci bir kayıt dosyası doldurmaları ve 60 avro tutarındaki nihai kayıt ücretini ödemeleri gerekecektir.

Video Kayıtlarının Teknik Verileri:

Farklı tarih ve farklı yerlerden bir veya birçok kayıt sunmak mümkündür. Kayıt veya kayıtlar güncel (bir yıldan daha az) olmalıdır. Gönderilecek kaydın iyi bir teknik kaliteye sahip olması, adayın yüz ve ellerinin net bir şekilde görülebilmesi gerekmektedir. Kaydın süresi en fazla 20 dakika olup, adayın, yarışmanın eleme sınavlarında çalacağı programdan bir bölüm içermesi gerekmektedir.

Online kayıt platformumuz aracılığıyla videoların yüklenmesinde zorluk yaşanması durumunda, Cuma 27 Mayıs 2022 gününe kadar (posta mührü geçerli olmak üzere) posta yoluyla aşağıdaki adrese bir DVD göndermek mümkündür:
İstanbul Orchestra’Sion Uluslararası Piyano Yarışması
Notre Dame de Sion Fransız Lisesi
Cumhuriyet Cad. 127 Harbiye
34373 Istanbul Türkiye