VOLEY (Vizyon Oluşturma Yöntemi) - 21 ve 22 Ocak 2015 Grup Çalışması Günleri

Öğrencilerin geleceklerini yaratıcı bir süreç içerisinde tasarlayabilmelerine yardımcı olmak amacıyla oluşturduğumuz VOLEY (Vizyon oluşturma Yöntemi) grup çalışması günleri, bu yıl da, 9. sınıflardan istekli bir öğrenci grubu ile gerçekleştirildi.

Rehberlik ve psikoloji danışmanlarının gözetiminde bu yıl 6. kez düzenlenen VOLEY çalışması canlı, katılımcı, dinamik ve yaratıcı bir havada geçti.

VOLEY öğrencinin kendi yaratıcı potansiyelini deneyimlemesini ve öğrenciye, grup çalışması bünyesinde kendi kişiliğinin bilincine vararak, kariyeri yolunda iyi bir başlangıç yapmasını sağlıyor.

Bu yıl ilk defa bu adımı atan öğrencilerimizin grup çalışması sonucunda, aklımda kalan bazı izlenimler şöyle:
« Sanıyorum ki, bu çalışmaya katılmak, sadece öğrencilerin değil, herkesin kendi vizyonunu bulması ve kendini daha mutlu hissetmesi açısından çok doğru bir karar. Gerçekten çok eğlendim; VOLEY’den sonra tüm fikirlerim değişti. Bazı arkadaşlarım gibi, ben de bunun ’’HAYATIMDA BİR DÖNÜM NOKTASI’’ olduğunu düşünüyorum. Sayenizde kendimi daha mutlu hissediyorum, kendime güvenim arttı ve daha kararlıyım. Hepinize çok teşekkür ederim... »

« Ben, Voley’e katılmadan önce, gelecekte ne yapmak istediğim hakkında bir fikrim vardı. Dolayısıyla bu çalışmaya hayallerimi gerçekleştirmeme yardımcı olsun ve bana bir yol haritası versin diye katıldım. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalardan birinde ise – ki konusu bir sürpriz – neyin hayallerimin gerçekleşmesine engel olduğunu fark ettim. Bu açıdan, bu çalışma bana yardımcı oldu. Yine de, Voley’e katılmak isteyenlere grupta yaptıkları çalışmalarını durdurmamalarını ve orada öğrendiklerine bireysel olarak devam etmelerini öneririm. Böylece Voley size gerçekten önemli kazanımlar sağlayacaktır. »