Değerli Notre Dame de Sion’lular,

Okul Müdürlüğü çatısı altında Notre Dame de Sion mezunlarına yönelik RESEAU adlı kariyer platformunu sizlere birlikte var etmek ve ilerletmek adına önemli bir adım attık.

Okulumuzun ve camiamızın ihtiyaçları doğrultusunda, RESEAU- NOTRE DAME DE SION KARİYER AĞI için gerekli alt yapının hazır olduğunu sizlere duyurmaktan mutluluyuz.

Amacımız tüm mezunları bir araya getirmek ve birbirleriyle olan iletişimini güçlendirmek; geleceğin mezunlarını kariyer planları aşamalarında desteklemek; mezunların güncel çalışmalarıyla ilgili bilgi sahibi olmak, çalışmalarını okulla paylaşmalarına alan açmak

RESEAU’nun birincil çalışması tüm mezunların ve geleceğin mezunlarının yararlanacağı sistemli ve kayıtlı bir mezun ağı oluşturmak olacak.

RESEAU sayesinde, Notre Dame de Sion’un kurumsal hafızasının sürekliliği sağlanacak.

Mezunlar ve 18 yaşını doldurmuş son sınıf öğrencileri gönüllülük esasıyla iletişim ve kariyer bilgilerini güvenlikli bir bilgi sistemine kaydedecekler; bilgilerinin istedikleri zaman güncelleyebilecekler. Kaydedilen bilgilerin diğer mezunlar tarafından görülüp görülmemesi kişinin seçimine bağlı olacak.

RESEAU, üniversitede okuyacağı bölümleri düşünen, üniversite eğitimin son yıllarında olup kariyer planı yapan, çalışma hayatının başında ya da iş hayatında deneyimli NDS’lilerin ortak konularda buluşmalarını sağlayacak.

KVKK kapsamında veriler Okul Müdürlüğü tarafından korunacak kimseyle paylaşılmayacak, mezun istediği zaman platformdan kendini silebilecek veya bilgilerinin silinmesini isteyebilecek.

RESEAU kayıt olanların beklentileri doğrultusunda ilerleyecek. Bu amaçla anketler aracılığıyla mezunların görüş ve düşünceleri sorulacak.

RESEAU’ya katılmak ücretsizdir.

RESEAU’ya katılmak için linke tıklayıp RESEAU - NDS KARİYER AĞI’na katılım formunu doldurunuz.

RESEAU Ekibi bilgilerin doğru olduğunu kontrol ettikten sonra size bir onay e-postası gönderecek. E-postada belirtilen adımları izleyerek profilinizi oluşturunuz.

Katılım formunda yer alan, bu yazıdaki bilgileri içeren sunum için tıklayınız.

Profilinizi oluştururken Sıkça Sorular Sorular ve yanıtlarından yararlanabilirsiniz.

İlk kaydı tamamladıktan sonra https://reseau.nds.k12.tr/ adresinden RESEAU’ya giriş yapabilirsiniz.

Tüm sorularınızı reseau@nds.k12.tr adresine gönderebilirsiniz.

RESEAU’ya şimdiden hoş geldiniz.