NDS’de Sürdürülebilirlik Sertifikasyon Eğitimi verildi

9-10 Aralık tarihlerinde Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nde Sustineo SDG Platformu tarafından organize edilen ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı (UN SDSN) ile ortak yürütülen Sürdürülebilirlik Sertifikasyonu Eğitimi, düzenlendi.

İki gün boyunca süren etkinlikte Sayın Gülin Yücel ve Sayın Prof. Dr. Levent Kurnaz tarafından Birleşmiş Milletler 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi kapsamında 17 hedef incelendi. Bunlar iklim değişikliği, gezegenin sınırları, gelir eşitsizliği, sorumlu tüketim, yiyecek sistemleri ve açlık, kaynak ve atık yönetimi, ekosistemi koruma, biyomimetik (doğayı taklit etme) gibi kavramlar oldu.

Sürdürülebilir Yaşam/Çevre Kulübü öğrencileri ile toplam 49 gencin katıldığı seminerde aktif olarak çözümlere yönelik düşünmeleri sağlandı.

Eğitimin ikinci günü asistanlar eşliğinde çalışan öğrencilerimiz hazırladıkları projeler ile kendi bilgi ve SDG için önerilen çözümleri sundular. Eğitime katılanlara UN SDSN ve Sustineo SDG tarafından Sürdürülebilirlik Sertifikası verildi.

Etkinlik programına ve eğitmenlerin özgeçmişlerine ulaşmak için tıklayınız.