français | Türkçe

giriş

NDS Kariyer Günleri - Katılımcıların Özgeçmişleri

AÇILIŞ KONFERANSI-HAKAN KARPUZ
BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ-ÖZGÜR KAYA
BLOGGER / REKLAM- KERİMCAN AKDUMAN
DERGİ EDİTÖRLÜĞÜ- REHAN LARA MUTLU
ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ-TUNÇ BOZBURA
ENERJİ MÜHENDİSİ-CEZMİ SORMAN
FİNANS-MURAT ÇAKIR
İLETİŞİM -DR. ZEHRA GÜNGÖR
İLETİŞİM DANIŞMANI- JÜLİET SANOSYAN DEMİRCİOĞLU
GALATAPERFORM-YEŞİM ÖZSOY GÜLAN-AHMET SAMİ ÖZBUDAK-BATUR BELİRDİ
GASTRONOMİ-EMEL BAŞDOĞAN
GASTRONOMİ- MUTFAK SANATLARI AKADEMİSİ (MSA)
GRAFİK TASARIM-SELİN ESTROTİ
HUKUK-N. IŞIL DEMİR DOĞAN & FEHMİ DEMİR
HUKUK-SELİNA ÖZUZUN
KLİNİK PSİKOLOJİ-ŞEYMA ÇAVUŞOĞLU
KURUMSAL MARKA İLETİŞİMİ ETKİNLİK YÖNETİMİ-BÜŞRA CİNİSLİ
MİMARLIK-HAKAN KIRAN
MİMARLIK- OYA TAYMAN & ATA KERİM TAYMAN
MOLEKÜLER BİYOLOJİ-AYLİN MUTLU
NETWORK MÜHENDİSİ -GOOGLE-HALE DÖNERTAŞLI
OTOSAN -EMEL AKDEMİR -DR. SERHAT ERPOLAT
PSİKOLOJİ- SUZİ LEVİ MİZRAHİ
REKLAM PAZAR ARAŞTIRMASI- ITIR TUNCEL
SOSYAL BİLİMLER- TARİH- ARZU ÖZTÜRKMEN
SPOR YORUMCULUĞU-OKAY KARACAN
TIP (ENDOKRİNOLOJİ)-DİLEK YAVUZ
TIP (GENEL CERRAHİ)-YAMAN TEKANT
ULUSLARARASI İLİŞKİLER- HALE ONURSAL HATİPOĞLU


AÇILIŞ KONFERANSI-HAKAN KARPUZ
1959 yılında İstanbul’da doğdu. 1978 yılında Galatasaray Lisesini, 1984 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdi. 1984-87 yılları arasında mecburi hizmetini Mardin’in Nusaybin ilçesi SSK sağlık istasyonunda yaptı.
İsviçre’nin Cenevre kantonu Üniversite Hastanesinde, 1991 yılında İç Hastalıkları, 1993 yılında Kardiyoloji ihtisasını tamamladı. 1993-97 yılları arasında Lozan Üniversite Hastanesi Kardiyoloji bölümünde klinik şefi olarak çalıştı.
1996 yılında İstanbul Üniversitesinden Kardiyoloji dalında Doçentlik, 2002 yılında Profesörlük unvanını aldı. 1997 yılından beri İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalında ve 2012 yılından beri İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Türk Kardiyoloji Derneği, İsviçre Kardiyoloji Derneği ve Amerikan Ekokardiyografi Derneği üyesi olup 1996 yılında Avrupa Kardiyoloji Derneği “fellow” ünvanını aldı.
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden yüksek lisans ve doktorası, ve de yine İstanbul Üniversitesi Adli Bilimler Enstitüsünden doktorası bulunmaktadır Fransızca ve İngilizce biliyor. Ulusal ve uluslararası alanda 100’den fazla yayını bulunuyor. Evli ve bir çocuk babasıdır.

BAŞA DÖN

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ-ÖZGÜR KAYA
1981 yılında İstanbul’da doğdu. 2000 senesinde Alman Lisesi’ni bitirdikten sonra Koç Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümü’nde lisans eğitimini aldı. Lisans eğtimi sırasında Optik Mikrosistemler Laboratuvarı’nda araştırma görevlisi olarak çalıştı. Yüksek lisans eğitimini Hollanda’da Delft Teknik Üniversitesi’nin Biyomedikal Mühendisliği bölümünde yaparken tez çalışmalarını Rotterdam Erasmus Tıp Merkezi’nde gerçekleştirdi. 2009 senesinde Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü’nde doktora eğitimine başladı. Biyofotonik Laboratuvarı’nda araştırma görevlisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Laser doku kaynağı ve sıcaklık kontrollü medikal laser sistemleri alanlarında araştırma yapmaktadır."

BAŞA DÖN

BLOGGER / REKLAM- KERİMCAN AKDUMAN
1985 yılında İstanbul’da doğdu. Vefa Lisesi’nin ardından eğitimini Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi ve Siyaset bilimi bölümünde tamamladı. Çok uluslu bir interaktif reklam ajansında proje yöneticiliği yapıyor. Kendini bildi bileli seyahat ediyor ve 2008 yılından beri icantravel.co isimli blogunda, çeşitli ulusal dergi ve gazetelerde seyahatleri üzerine kelam ediyor.
Anahtar kelimeler: reklam, dijital, interaktif, iletişim, internet

BAŞA DÖN

DERGİ EDİTÖRLÜĞÜ- REHAN LARA MUTLU
2011 yılında İstanbul Üniversitesi Yunan Dilleri ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. 2008 yılında InStyle Dergisinde başladığı editörlük kariyerini 2015 e kadar devam ettirdi. 2013-2015 yıları arasında iki yıl boyunca eş zamanlı olarak Paros Dergisinde de editör olarak görev aldı. Bu sene yayın hayatına başlayan; moda, gençlik, yaşam dergisi Grazia ’nın (www.grazia.com.tr) konular editörü olarak kariyerine devam etmektedir.

BAŞA DÖN

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ-TUNÇ BOZBURA
İstanbul’da 1964 yılında doğmuştur. Ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da yapan F. Tunç Bozbura 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümüne girmiştir. Aynı bölümden 1987 yılında “İşletme Mühendisi” unvanı, 1990 yılında ise “İşletme Yüksek Mühendisi” unvanı ile mezun olmuştur. Yüksek Lisans programını birinci sırada bitiren F. Tunç Bozbura, üstün başarılı öğrenci statüsü ile yine aynı bölümde doktora çalışmasına başlamıştır. 1991 – 1992 öğretim yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde St. Mary’s Üniversitesinde doktora programında misafir öğrenci olarak bulunan F. Tunç Bozbura, doktora ünvanını İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İşletme Mühendisliği Programından almıştır. Akademik kariyerinin yanında 1989 yılında Koç Holding’e bağlı Koza İnşaat A.Ş.’de başlayan profesyonel iş hayatı, 1990 – 1996 yılları arasında Eczacıbaşı – DASA Dağıtım A.Ş.’de; 1996 – 2001 yılları arasında sırası ile SPECTRUM (1996-1997), EGS – PERDAMA(1997-1999) ve HOROZ Lojistik’te (2000-2001) İnsan Kaynakları ve Stratejik Planlama Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etmiştir.
Ayrıca 1996 yılından itibaren eğitim ve danışmanlık hizmeti veren Doç. Dr. F. Tunç Bozbura özellikle Stratejik Yönetim – Entelektüel Sermaye – İnsan Kaynakları Yönetimi –Liderlik konularında çeşitli sanayi ve ticaret şirketlerinde 150’i aşkın seminer vermiş ve sistem kurulumları konularında danışmanlık yapmıştır.
Doç. Dr. F. Tunç Bozbura, 2001 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaya başlamış ve Eylül 2004-Eylül 2009 tarihleri arasında Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı ve Eylül 2009-Eylül 2014 yılları arasında Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü görevini sürdürmüştür. 2012 yılında kurulan “Entelektüel Sermaye Geliştirme Derneği”’nin kurucu başkanıdır.

BAŞA DÖN

ENERJİ MÜHENDİSİ-CEZMİ SORMAN
1988’de İzmir’de doğdu. İzmir Amerikan Kolejini tamamladıktan sonra 2006’da Bahçeşehir Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü’ne girdi. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi Yakıt ve Enerji Teknolojileri bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2011 yılı Kasım ayında Fina Enerji Holding’de proje mühendisi olarak çalışma hayatına başlamış olup, halen bu görevinde kariyerine devam etmektedir.

BAŞA DÖN

FİNANS-MURAT ÇAKIR
1973’te Samsun’da doğdu. Üniversiteye kadar eğitimini Samsun’da tamamladıktan sonra 1991’de Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’ne girdi. Daha sonra aynı bölümde MBA derecesi aldı. Ernst&Young’ta Bağımsız Denetçi olarak başladığı kariyerine Finans Yatırım Menkul Değerler’de devam etti. Genel Müdür Yardımcısı görevini sürdürürken Fina Enerji Holding’e Mali İşlerden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak geçiş yaptı. Halen bu görevinde kariyerine devam etmektedir.

BAŞA DÖN

İLETİŞİM-HALKLA İLİŞKİLER -DR. ZEHRA GÜNGÖR
Ayvalık’ta doğdu. Orta öğrenimini İzmir Maarif Koleji (Bornova Anadolu Lisesi-77)’nde tamamladı. Yüksek öğreniminde İngiliz ve Amerikan Edebiyatı, dilbilim, Klasik Yunanca, kütüphanecilik ve pedagoji okudu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Almanya’da Goethe Enstitüsü’nü tamamlayarak Almanca Dili Yeterlilik Sertifikası aldı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünde "Halkla İlişkiler’de Toplam Kalite Yönetimi" konulu yüksek lisansını yaptı. Aynı üniversitede "Diplomaside İletişim Yönetiminin Uygulanması" konulu doktora tezini tamamlayarak iletişim doktoru ünvanını aldı. Gazeteciliğe 1982’de Cumhuriyet Gazetesi’nde stajyer olarak başladı. Günaydın (muhabir), İstanbul Yeni Asır (editör), Ekonomik Bülten (haber müdürü), Milliyet (ekonomi köşe yazarı) gazetelerinde çalıştı. Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün bursunu kazanarak 1987’de New York’ta bir yıl süreyle gazetecilik stajı yaptı. McGraw - Hill Grubu yayınlarında (Business Week, Securities International, Construction Week, Oil Gram News/Price, Aviation Week, Global Alert, vd.) muhabir ve editör olarak çalıştı.
Japon Dışişleri Bakanlığı’nın bursuyla 1997’de Japonya’da Japon ekonomisi ve medyasıyla ilgili incelemelerde bulundu.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 1996’da en iyi röportaj ödülünü, 1998’de en iyi seri röportaj ödülünü, 1999’da röportaj dalında yılın gazetecisi ödülünü aldı. Mayıs 2000’de ilk anı-roman kitabı "Yasak Ülke" yayınlandı. 1999 yılında STAGE İletişim Danışmanlığı (www.stagepr.com) Şirketini kurdu. Halen şirketin yöneticiliğini yapıyor. 2008 yılında da organizasyon ve gıda ağırlıklı faaliyet gösteren Dokuz Organizasyon ve Gıda şirketini kurdu. 2011 yılından beri Okan ve Yeditepe Üniversiteleri’nde Halkla İlişkiler ve İletişim dallarında lisans ve yüksek lisans dersleri veriyor. 2012 yılında Dünyanın en eski ve en büyük halkla ilişkiler örgütü, International Public Relations Association,IPRA’nın 2014 Dünya Başkanlığı’na getirildi.

BAŞA DÖN

İLETİŞİM DANIŞMANI- JÜLİET SANOSYAN DEMİRCİOĞLU
1979 yılında İstanbul’da doğdu. Fazla başarılı bir eğitim hayatına imza atan Jüliet liseyi de okul birinciliğiyle tamamladı. Çocukluluk yıllarından beri hayalini kurduğu, ismini dahi bilmeden sadece tarifini yapabildiği mesleğine başlayabilmek için ise İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nün yolunu tuttu. Üniversitenin ilk yılından itibaren A&B Tanıtım’da işe başlayan Jüliet iş ve okul arasında çılgınca mekik dokurken kendi işini yapmak istediğini keşfetti. 2004 yılında bütün mesleki hayallerini gerçekleştirerek Artı’nın kurucu ortaklarından biri oldu. Jüliet evli ve 2 çocuk annesi.
Anahtar kelimeler: iletişim, iletişim danışmanlığı, halkla ilişkiler

BAŞA DÖN

GALATAPERFORM
Yeşim Özsoy Gülan (yazar, yönetmen, oyuncu, genel sanat yönetmeni)
Oyunculukla başladığı tiyatro hayatına oyun yazarı, yönetmen, eğitmen ve genel sanat yönetmeni olarak devam etti. Boğaziçi Üniversitesinde Sosyoloji bölümünde okurken Şahika Tekand ile oyunculuk çalıştı. New York’ta bir süre Columbia Üniversitesi, Sarah Lawrence Koleji gibi okullardan oyunculuk, teori ve yönetmenlik dersleri aldıktan sonra Chicago’da Northwestern Üniversitesinde lisans üstü diplomasını aldı. Tezi, Osmanlı Gösteri Sanatlarının Türk Tiyatro Tarihi Yazımındaki Yeri üzerineydi. Amerika’da kaldığı süre zarfında Kırmızı Elma ve/veya Diğer Şeyler, Düşüş ve Oto-Türk adlı performanslarını New York, Chicago ve İstanbul’da farklı mekanlarda sahneledi.
1999-2001 tarihleri arasında Amerika’da kendi performans ve oyunlarını sahneledikten sonra Ekim 2001’de İstanbul’a ve Türkiye’ye kesin dönüş yaptı. Ocak 2002’de Ve Diğer Şeyler Topluluğu’nu (VeDST) ve 2003te “çağdaş gösteri sanatları için özgür bir alan” olarak tasarladığı GalataPerform’u kurdu.
İstanbul’a dönüşünden beri kendi yazıp yönettiği oyunları sahnelemektedir. Oyun Alaturka-İstanbul, Ev-Kakofonik bir Oyun, Sene 2084, Aksak İstanbul Hikayeleri, PLAYBACK, Son Dünya, Noter, Üçüncü Evren, Yüzyılın Aşkı, Yola Çıktığım Gün Sakin Serin Bir Sabahtı adlı oyunları kendi mekanı olan GalataPerform dışında yurt içinde ve dışında çeşitli sahnelerde yer almış, farklı dillere tercümeleri yapılmıştır. .Türkiye-Almanya 0-0 adlı oyununu 2006’da Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yılın Oyun Yazarı ödülünü almıştır. Oyun yazarlığı yarışmalarında jüri olarak yer almaktadır.
2006dan beri ekibiyle oluşturduğu Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi dahilinde Türk ve yabancı yazarlarla atölyeler, çeviri etkinlikleri ve okumalar düzenlemektedir. 2012den beri proje kapsamında Yeni Metin Yeni Tiyatro festivalini gerçekleştirmektedir.
OYÇED (Çağdaş Oyun Yazarları Derneği) üyesidir. “Yeni Metin Yeni Tiyatro”, “Oyunlar ve Diğer Şeyler”, “Uygunsuz” adlı iki kitabı bulunmaktadır.

Ahmet Sami Özbudak (yazar)
1980 yılında Hatay’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ni bitirdi. İstanbul’da İstanbul Life, Haftasonu gibi mecralarda gazetecilik yaptı. Tiyatro Açıkça’da başladığı tiyatro serüveni GalataPerform’da katıldığı Yeni Metin yeni Tiyatro Projesi’nin atölyeleriyle devam etti. Proje kapsamında yazdığı ilk oyun “İz” ilk önce oyun okuması olarak değerlendirildi. Ahmet Sami, bu oyunla Heidelberger Stückemarkt Avrupa’nın En İyi Genç Yazar Ödülü’nü aldı. Ardından oyun, GalataPerform sahnesinde Yeşim Özsoy rejisiyle 2013-2014 sezonunda sahnelendi. 2014 Afife Tiyatro Ödülleri’nde 5 dalda aday olan oyunla Ahmet Sami, Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü’nü aldı. Aynı oyunla Tiyatro Dergisi’nde de En İyi Yazar Ödülüne layık görüldü. 2015 sezonu için Şehir Tiyatroları’n yazdığı oyun “Hayali Temsil” şu anda sahnelenmekte. Halen GalataPerform bünyesinde oyun yazarı ve Genel Sanat Yönetmen Yardımcısı olarak çalışan Ahmet Sami’nin geçtiğimiz yıl Artemis Yayınlarından ilk romanı çıktı; Masturi Kabare.

Batur Belirdi (oyuncu)
İstanbul doğumlu Mimar/Oyuncu. Tiyatroya Şahika Tekand’ın Stüdyo Oyuncuları’nda başladı. Ardından Ve Diğer Şeyler Topluluğu’yla “Oyun Alaturka”, “Aksak İstanbul Hikayeleri”, “Playback”, “Noter”, “3. Evren” gibi oyunlarda oynadı. Berkun Oya’nın kurduğu Krek Tiyatro Topluluğu’yla “Bomba” adlı oyunda oyuncu olarak yer aldı. Aynı zamanda TV, reklam ve sinema çalışmaları başladı. TV deneyimleri arasında “Kader”, “Kalpsiz Adam”, “Kalbim Seni Seçti”, “Acayip Hikayeler”, “Kahve Bahane” ve son olarak da “İntikam” bulunmaktadır. Pek çok reklam filminde yer aldı. Sinema çalışmaları arasında “İncir Reçeli” ve Cannes Film Festivali’nde galası yapılan “Turkish Passport” var. 2012-2013 sezonunda The Club Mahzen’de “Turist” ve “Domino” oyunlarında oynadı. Son olarak 2013’te GalataPerform/VeDŞT’nin prodüksiyonu “İz” adlı oyunda yer aldı. Halen GalataPerform bünyesinde oyuncu ve medya arşiv sorumlusu olarak çalışmakta.

BAŞA DÖN

GASTRONOMİ-EMEL BAŞDOĞAN
Eğitimini Istanbul Alman Lisesi’nin ardından İstanbul Boğaziçi, Viyana ve Paris Nannterre Üniversitelerinin biyoloji, sosyoloji ve felsefe bölümlerinde sürdürmüştür.


İyi pasta, kilo kontrolu, lezzet ve sağlıklı gıda ana ilgi alanı olan Emel Başdoğan bu prensip ile uyumlu pasta ve destek ürünler üretmekte, 1993 yılından beri yayın ve televizyon programları ile bilgi paylaşmaktadır.
Önde gelen yemek okullarından CIA’de (Culinary Institute Of America) food styling (fotoğraf çekimi için gıda hazırlama) eğitimi almıştır. Dünyadaki okul eğitimli ilk sekiz food stilistten biridir.


1997 yılında Türkiye’de ve dünyada hiç bir sanayi ürünü kullanılmadan üretim yapan ilk pasta butiğini kurmuştur. Sahibi olduğu Foodie Emel Başdoğan isimli pastahanenin halen pasta şefliği görevini sürdürmektedir.

 Modelli ve temalı pasta uygulamasını Türkiye’de ilk başlatan kişi olarak bir sektör yaratmıştır.

2011 yılında Kilo Kontrolu konusunda Glaxo Smith Klein ile işbirliği içinde eğitici çalışmalar yapmıştır.
2014 yılında BBC’nin pasta ve hamur işleri konusunda eğitici yarışması ‘The Great British Bake Off’un TV 8 ekranındaki Türkiye uygulamasında jüri görevi üstlenmiştir.
Emel Başdoğan 8 adet yemek kitabı ve 1 adet pasta kitabının yazarıdır. Çeşitli dergilerde yayınlanmış beslenme konusunda makaleleri ve yemek kritikleri vardır.


Çok iyi derecede Almanca, İngilizce ve Fransızca bilen Emel Başdoğan bir kız çocuk annesidir.

BAŞA DÖN

GASTRONOMİ- MUTFAK SANATLARI AKADEMİSİ (MSA)

İstanbul Maslak’ta faaliyet gösteren Mutfak Sanatları Akademisi (MSA), Profesyonel Aşçılık, Profesyonel Pasta ve Ekmekçilik, Yiyecek İçecek İşletmeciliği, Profesyonel Barmenlik Eğitim Programları ve amatör mutfakseverler için düzenlediği günlük atölyeleri ile Türkiye’nin en kapsamlı yiyecek-içecek eğitim merkezidir. 2004 yılında kurulan MSA, dünyanın en büyük akreditasyon kurumları arasında ilk sırada yer alan İngiltere kökenli City & Guilds tarafından onaylı Türkiye’deki tek okul olma özelliğini taşıyor. Mutfak Sanatları Akademisi kampüsünde profesyonel aşçılık, pasta – ekmekçilik, uygulamalı barmenlik, seminer odaları, miksoloji sınıfı, etkinlikler için tasarlanmış mutfaklar, Osmanlı döneminden günümüze yiyecek-içecek sektöründe kullanılan çok çeşitli malzemeleri barındıran müze, mutfak laboratuvarı ve “Okulun Mutfağı” adlı restorant bulunmaktadır.

BAŞA DÖN

GRAFİK TASARIM-SELİN ESTROTİ
1982’de ikizlerin bir teki olarak İstanbul’da doğdu. Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nden sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde ve Almanya’da Münster Fachhochshule’de grafik tasarım okudu. 7 sene boyunca Works ve Medina Turgul DDB’de sanat yönetmenliği yaptı. 2013 Ekim’inden beri içinde kendini ve müşterilerini mutlu edecek işler yapmaya çalıştığı bir tasarım ofisi var. Kurumsal kimlik tasarımı, ambalaj tasarımı ve ilüstrasyon özellikler ona keyif veren alanlar.

BAŞA DÖN

HUKUK-N. IŞIL DEMİR DOĞAN & FEHMİ DEMİR
Hasan Fehmi DEMİR
1977 Pertevniyal Lisesi
1977-1982 İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi
1983-1985 İstanbul Üniversitesi Kamu Hukuku Ana Bilim Dalı’nda "Kişi Güvenliği" konulu yüksek lisans tezi
1983-1987 Yargıçlık stajı ve Cumhuriyet Savcılığı
1987 İstanbul Barosu, Avukat
N. Işıl DEMİR DOĞAN
2003-2008 Notre Dame de Sion Fransız Lisesi
2008-2013 Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi
2009 Jean Monnet Hukuk Fakültesi, Fransa
201Fransız Kültür Merkezi, Hukuk Fransızcası Sertifikası
2014 İstanbul Barosu, Avukat

BAŞA DÖN

HUKUK-SELİNA ÖZUZUN
1977 yılında doğmuştur. Notre Dame De Sion Fransız Lisesinden mezun olan Selina Doğan daha sonra Galatasay Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini ise Bilgi Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Strasbourg Avrupa Konseyi Sivil Toplum Eğitimlerine katıldı. Hukuk çevirileri gerçekleştirilmiştir. Atv-Sabah yayın grubu, ardından Bayraktar Hukuk Bürosunda danışman ve avukat olarak çalıştı. 2010 yılından beri İpekyol Hukuk Danışmanı olarak çalışmaktadır.

BAŞA DÖN

KLİNİK PSİKOLOJİ-ŞEYMA ÇAVUŞOĞLU
Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’ni tamamladıktan sonra, Koç Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nden Psikoloji lisans derecesini almıştır. Ardından, La Salle Universtiy (Philadelphia, A.B.D.)’de Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. Profesyonel hayatına Amerika’da çeşitli hastane ve kliniklerde yetişkin ve ergenlerle yaptığı psikolojik danışmanlık hizmetleri ve grup çalışmaları ile başlamıştır. 2010 yılından bu yana, kurucu ortağı olduğu Nadis Eğitim ve Danışmanlık’ta, uzman klinik psikolog, koç ve eğitmen olarak çalışmaktadır.

BAŞA DÖN

KURUMSAL MARKA İLETİŞİMİ ETKİNLİK YÖNETİMİ-BÜŞRA CİNİSLİ
1979 İstanbul doğumlu. 1998 ylında Saint Benoit Fransız Lisesinden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler, İktisat bölümünden mezun oldu. 2002 yılından bu zamana etkinlik yönetimi konusunda markaların müşterilerine ve kendi çalışanlarına yaptıkları organizasyonların her noktasında çalıştı. 2009 yılından beri Garanti Bankası’n da Kurumsal marka yönetimi ve pazarlama iletişimi bölümünde, sponsorluk ve etkinlik yöneticisi olarak çalışıyor.
Anahtar kelimeler.. Sponsorluk, etkinlik, reklam, medya ve halka ilişkiler

BAŞA DÖN

MİMARLIK-HAKAN KIRAN
1962 yılında Ankara’da doğumlu. 1980 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesine girdi. Eğitim hayatına başladığı zamanlarda bir mimarlık şirketinde yarı zamanlı çalışmaya başlayan Hakan Kıran, Muhteşem Giray, Affan Kırımlı, Cengiz Eruzun, Şandor Sevinç Hadi, Orhan Çakmakçıoğlu ofislerinde çalıştı. Hayati Tabanlıoğlu ile birlikte Akmerkez’in proje yarışmasına katıldı. Daha sonra yine Hayati Tabanlıoğlu ile birlikte Galeria Alışveriş Merkezi ve otel projesinin tasarımında sorumlu olarak görev aldı. Mimar Sinan Üniversitesi Restorasyon Ana Bilim Dalında restorasyon kürsüsünde yüksek lisansını tamamlayan Hakan Kıran, 1989 yılında Hakan Kıran Mimarlık şirketini kurdu. Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. İlk işi Aya Yorgi Kilisesi Restorasyonu oldu.
projeleri:
Seçilmiş Eski Eserler: Aya Yorgi, Baltalimanı, Binbirdirek Sarnıcı, Cemile Sultan, Maçka Palas, Ortaköy Yalı, Periliköşk
Seçilmiş Zincir Konseptler: Gloria Jeans Coffee, Gezi İstanbul, D&R, Saray Muhallebicisi
Seçilmiş Çağdaş Yapılar: Haliç Metro Geçiş Köprüsü, Galatasaray Adası, Kabataş Martı, Larus Palas, Çintemani, Leonardo Da Vinci Köprüsü, Mydonose Showland, Salı Pazarı, Perpa, Opera Otel, Rings İstanbul, Haydarpaşa Oteli, Altunizade Konut Projesi, Cendere Kule, Çintemani Kule

BAŞA DÖN

MİMARLIK- OYA TAYMAN & ATA KERİM TAYMAN
Ata Kerim Tayman
1963 yılında İstanbul’da doğdu. 1980 yılında Işık Lisesinden, 1984 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun oldu. Yüksek lisansını 1986 yılında yine İstanbul teknik Üniversitesinde tamamladı. 1984 - 1993 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1993 yılından itibaren kendi bürosunda serbest mimar olarak çalışmaktadır. Yurt içinde ve dışında otel / büro /spor kompleksi / konut tasarım ve projelendirilmesi ile ilgili çalışmaktadır.

Oya Tayman
1966 yılında İstanbul’da doğdu. 1984 yılında Saint Michel lisesinden,1988 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun oldu. Mezuniyetten itibaren serbest mimar olarak çalıştı. Yurt içinde ve dışındaki çeşitli otel / büro /spor kompleksi / bakanlık binaları / konut / dekorasyon projelerinde mimari proje grubu müdürlüğü / mühendislik grupları koordinasyonu / konsept tasarım /sunum konularında halen çalışmaktadır.

BAŞA DÖN

MOLEKÜLER BİYOLOJİ-AYLİN MUTLU
2003 yılında Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesini okul birincisi olarak tamamladı. Üniversite lisans eğitimini 2003-2007 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünde tamamladı. 2007-2011 yılları arasında İspanya’da Instituto de Valencia Infertilidad (IVI) tüp bebek kliniğinde Preimplantasyon Genetik Tanı bölümünde çalıştı. 2009 yılında Valensiya Ünivesitesinde Reprodüktif Biyoteknoloji bölümünde master programını bitirdi. 2011 yılından itibaren Acıbadem Genetik Tanı Merkezinde moleküler biyolog olarak tek gen hastalıkları ve HLA tiplemesi için Preimplantasyon Genetik Tanı işlemlerini yapmakta olup aynı zamanda Acıbadem Üniversitesi Biyokimya ve Moleküler Biyoloji bölümünde doktora programına devam etmektedir.

BAŞA DÖN

NETWORK MÜHENDİSİ -GOOGLE-HALE DÖNERTAŞLI
1981 yılında İstanbul’da doğdum. İki üniversite ve üç master bitirdim. Şu anda doktorama devam etmekteyim. Geçtiğimiz on yılı Amerika’da ve son bir yılı da İrlanda’da geçirdim. Son beş yıldır Google’da Network Mühendisi olarak çalışıyorum ve yaklaşık 46 projenin yönetiminden sorumluyum.
Bilim ve teknolojiye olan ilgim, orta öğretim yıllarında başladı. Kriptografi ve yapay zeka konularını yakından takip ettim. Teorilerimi uygulamaya dökmek için, üniversitede matematik ve bilgisayar bölümlerini bitirdim. Aynı anda hem İstanbul Teknik Üniversitesi’nde matematik mühendisliği hem de Bahçeşehir Üniversitesi’nde bilgisayar mühendisliği konularında master yapmaya başladım ve Amerika’dan kariyerime devam etmem için teklif geldi. Amerika’da burslu olarak teknoloji kalitesi masterımı bitirdim ve dünyada PHP Zend Certified Engineer sertifikasını alan ilk 100 mühendis arasına girdim. Kent State Üniversitesi başta olmak üzere, Amerika’daki birçok üniversitede bilgisayar algoritmaları dersi verdim. Network Mühendisliği’nde uzmanlaşmak için Cisco’nun en top sertifikası olan CCIE sınavını yüksek derece ile geçtim. Amerika’da Bilişim sektöründe tanınır duruma geldim ve Silikon Vadisi’nde Google’da çalışmaya başladım.

BAŞA DÖN

OTOSAN -EMEL AKDEMİR -DR. SERHAT ERPOLAT
Emel Akdemir - İNSAN KAYNAKLARI
Notre Dame de Sion Fransız Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun oldu. Daha sonra aynı üniversitede Makine Mühendisliği’nde yüksek lisans yaptı ve araştırma görevlisi olarak çalıştığı iş hayatına İktisat Bankası’nda İnsan Kaynakları ve Eğitim Bilimi’nde başladı. Sonrasında medya, bankacılık ve perakende sekterlerinde İnsan Kaynakları ve Eğitim bilimlerinde yönetici olarak görev yaptı. Emel Akdemir bu süre boyunca insan kaynakları, eğitim, performans değerlendirme, seçme
ve yerleştirme, iş değerlendirme, ücret yönetimi ve özlük sistemlerinin kurulması ve yönetilmesi süreçlerinde görev yaptı. 2008 yılından beri Ford Otosan’da ürün Geliştirme Bölümü’nde İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.
Dr. Serhat Erpolat - MAKİNE MÜHENDİSİ
1978 yılında İzmir’de doğdu. 1995 yılında Mersin Fen Lisesi’nden mezun oldu ve ODTÜ Makine Mühendisliği’ne girdi. 2000 yılında lisanstan mezun oldu ve Doktora öğrenimini görmek üzere İngiltere’ye gitti. 2004 yılında Doktorasını tamamladı ve aynı üniversitede Araştırmacı olarak çalışmaya başladı. 2006-2008 yılları arasında, Atılım Üniversitesi İmalat Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak çalıştı. Bu süre içinde, Bilim Başkan Vekilliği ve Fen Bilimleri Enstitüsü Yönetim Kurulu üyeliği gibi önemli sorumluluklar üstlendi. 2008 yılında, Ford Otosan’a katıldı. Motor Dayanım Ekip Lideri olarak önemli motor geliştirme ve motor entegrasyon projelerine imza attı. American Adhesion Society’den Peebles ödülü, Ford Motor Company’den Mühendislik Mükemmeliyet ödülleri alan Dr. Serhat Erpolat, 2014 yılından bu yana, kariyerine, Ar-Ge ve Fikri Haklar Yönetimi Ekip Lideri olarak devam etmektedir.

BAŞA DÖN

PSİKOLOJİ- SUZİ LEVİ MİZRAHİ
Lisans eğitimini, Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümünde onur derecesi ile tamamladıktan sonra; uzmanlığını aynı üniversitenin Gelişim Psikolojisi bölümünden almıştır. Yüksek lisans tezi, kurumlarda (yetimhanelerde) kalan çocukların gelişimine yönelik bir gönüllülük programın değerlendirilmesi üzerinedir. Yüksek Lisans eğitimi sırasında, Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı’nın araştırma asistanlığını devam ettirmiştir.
2002 yılında başladığı meslek hayatına, 2007’den itibaren Günce Psikolojik Danışmanlık ve Grup Çalışmaları Merkezi’nde tam zamanlı uzman olarak devam etmektedir.
Aile ve çocuk arasındaki iletişim, 0-6 yaş çocuk gelişimi, gelişim ve öğrenme farklılıkları, dikkat eksikliği, okula uyum ve sosyal duygusal öğrenme alanlarında çalışmaktadır.

BAŞA DÖN

REKLAM PAZAR ARAŞTIRMASI- ITIR TUNCEL
1993 yılında Ankara Tevfik Fikret Lisesi’nden mezun olan Itır Tuncel, aynı yıl ODTÜ Uluslararası İlişkiler bölümünü kazanmış. Lisans eğitimini 1998 yılında tamamladıktan sonra Emerson College’da (Boston, MA) Global Pazarlama İletişimi ve Reklam master programını bitirmiştir.
Itır Tuncel 10 yılı aşkın süre reklam ajanslarında (şirketlerin isimleri: Alice BBDO ve LOWE) Stratejik Planlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra son 5 yıldır Pazar Araştırma sektöründe Kalitatif Araştırma Uzmanı / Moderatör (şirket ismi: TNS) olarak hizmet vermekte.
Anahtar kelimeler: Pazarlama, Pazarlama İletişimi ve Reklam, Stratejik Planlama, Tüketici İç görüleri ve Davranışlarını Anlamak, Trendler, Pazar Araştırması

BAŞA DÖN

SOSYAL BİLİMLER- TARİH- ARZU ÖZTÜRKMEN
1965 yılında Beyrut’ta doğdu. Orta öğrenimini Notre Dame de Sion Fransız Lisesinde
yüksek öğrenimini Boğaziçi Üniversitesinde tamamladı. 1991 yılında, Indiana Üniversitesi
Folklor Enstitüsünden “Türkiye’de Halk Oyunları Hareketi” konulu teziyle mastır
derecesini, 1993 yılında da Pennsylvania Üniversitesi Folklor Bölümünden “Türkiye’de
Folklor ve Milliyetçilik” başlıklı teziyle doktorasını aldı. 1994 yılından bu yana Boğaziçi
Üniversitesi Tarih Bölümünde öğretim üyesi olarak Gösteri Sanatları Tarihi, Sözlü Tarih,
Tarihte Araştırma Yöntemleri ve Avrupa-Türkiye Arası Kültürel Algılamalar derslerini
vermektedir. Araştırma konuları kültür tarihi, gösteri sanatları tarihi, sözlü tarih, kadın
çalışmaları ile Karadeniz ve Doğu Akdeniz çalışmalarını kapsar.

BAŞA DÖN

SPOR YORUMCULUĞU-OKAY KARACAN
İstanbul Üniversitesi İktisat fakültesi mezunudur. NTV Spor servisinden sonra halen LİG TV ve Zaman gazetesinde spor yorumculuğu yapmaktadır.

BAŞA DÖN

TIP (ENDOKRİNOLOJİ) - DİLEK YAVUZ
1968 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Orta ve lise eğitimini İstanbul kız lisesinde tamamladıktan sonra 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden Mezun oldu. 1996 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinde İç hastalıkları uzmanlık eğitimini, 2000 yılında Endokrinoloji ve Metabolizma hastalıkları yan dal uzmanlık eğitimini tamamladı. 2004 yılında Drexel Üniversitesi Moleküler diagnostics laboratuvarında araştırma programında yer aldı. Marmara Üniversitesi Tıp fakültesinde 2003 yılında Yardımcı Doçent, 2005 te Doçent olarak görev alan Dr Yavuz,2011 yılından beri de Prof Dr ünvanı ile öğretim üyeliği görevine devam etmektedir.
Dr. Yavuzun Uluslararası dergiler yayınlanmış 100 üzerinde bilimsel makalesi, 150 kongre bildirisi, 6 kitap editörlüğü bulunmaktadır. Bilimsel çalışmalarına kemik metabolizması ve diyabet alanında devam etmektedir.

BAŞA DÖN

TIP (GENEL CERRAHİ)-YAMAN TEKANT
1960 yılında İzmir’de doğdu. Orta öğrenimini İsviçre’de, liseyi Bornova Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 1984 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan ve 2 yıl zorunlu hizmetten sonra 1991 yılında İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi’nden Genel Cerrahi uzmanlığını aldı. Üç yıl Singapur Ulusal Üniversitesi’nde endoskopi ve laparoskopik cerrahi üzerine çalıştı. İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’na dönerek Karaciğer Safra Yolları Cerrahisi Birimi’nde 1995 yılında Doçent, 2003 yılında Profesör oldu. Bir yıl süreyle A.B.D.’de Alabama Üniversitesi’nde araştırmalar yaptı. Çeşitli ulusal ve uluslararası cerrahi derneklerinde çalıştı, kongreler düzenledi. Yerli ve yabancı dergilerde 100’ü aşkın yayını bulunmaktadır.

BAŞA DÖN

ULUSLARARASI İLİŞKİLER- HALE ONURSAL HATİPOĞLU
1972 Istanbul doğumlu olan Hale Onursal Hatipoğlu, Marmara Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Akabinde Belçika Bruges’de bulunan Avrupa Koleji’nde Avrupa Politikası üzerine yüksek lisans yaptı.
1997 yılında Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nde Dış İlişkiler Bölümünde çalışmaya başladı. 2001 yılından bu yana Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı görevini yürütmektedir.
TÜSİAD’da çalıştığı alanlar şu şekildedir: Türkiye-Avrupa Birliği (AB) ilişkilerinin farklı boyutları; Gümrük Birliği bağlantılı konular; Türkiye’nin ikili yatırım ve ticaret ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla yürütülen iş geliştirme temelli projeler; Türkiye’nin önemli dış politika konularındaki yaklaşımlar; AB kamuoylarının AB’ye aday ülke olan Türkiye hakkındaki olumlu algılarının artırılması yönünde seçilen üye ülkelerde yapılan iletişim çalışmaları; G20 ülkelerinin iş dünyası ayağı olan B20 içinde TÜSİAD’ın çalışmalarının koordinasyonu

Ekler

Kariyer Günü Programı

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail