Yeni Teknolojiler Sertifika Programı NDS’de başladı

Ekim ayının ilk haftasında, 65 NDS’li öğrenci, lisenin matematik öğretmeni ve TICE koordinatörü Elisée Reclus, Galatasaray Üniversitesinden Robotik Bölümü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Teoman Naskali ve Yrd. Doç. Dr. Özgün Pınarer eşliğinde, Yeni Teknolojiler Sertifika Programı’nın ilk dersine başladılar.

Öğretmenler, öncelikle lisenin üç boyutlu yazıcısını tanıttılar ve öğrencileri algoritmayla tanıştırdılar.

Program dâhilinde, öğrencilerin kendi ilgi alanlarına göre uzmanlaşmalarını sağlayan ve üç boyutlu baskı ile bilgisayar ve robotik temaları altında modüller açılacak. Tüm yıl boyunca, öğrenciler, 15 modülden 5’ini seçip üzerinde çalışacaklar.

Ayrıca 2016-2017 eğitim-öğretim yılı boyunca, ilk seviyeyi takip etmiş beş öğrenci, Elisée Reclus tarafından verilen 2. seviyeye kaydoldu. Bu üst program, onlara internet ağı üzerinde kullanılan dillere hâkim olmalarını sağlayacak. Böylelikle öğrenciler, internet sitesi kurmayı, mobil uygulamalar yapmayı ve bilgisayarları için program yaratmayı öğrenecekler.

Öğrenciler, formasyonları için, öğretmenleri eşliğinde, seçtikleri modüllere göre, 15’er kişiden oluşan gruplar hâlinde haftada 1 saat 30 dakika sürelik oturumlarla bir araya gelecekler.