Türkiye’deki Frankofon Liseler Ödülü’ne katılan NDS öğrencileri, yazar Elise Fontenaille ile buluştu

16 Mart 2018 tarihinde, Türkiye’deki Frankofon Liseler Ödülü’ne katılan NDS öğrencileri, bu ödüle aday gösterilen Banksy et moi (Banksy et Ben) kitabının yazarı Elise Fontenaille ile buluştu.

Lise öğrencileri, bu yapıtın ortaya çıkış serüveni, temaların seçimi, karakterlerin kurgulanışı ve bunların yanı sıra yazarlık çalışmaları ve özel zevkleri hakkında yazara pek çok soru yönelttiler.

Her türlü soruya ve samimi anlatımlara açık kişiliğiyle, Elise Fontenaille, birçok konu ile birlikte Türkiye ile ilişkisinden, gençlere yönelik yapıtlarını kaleme alırken kendisine esin kaynağı olan oğullarından, mutfağa duyduğu ilgiden ve çocuk ve ergenlerle düzenlediği söyleşilerden bahsetti.

Bu çok sempatik tartışma, İstanbul, İzmir ve Ankara’daki Frankofon liseler ve Fransız enstitüleri genelindeki dinleyici kitlesiyle Fransız yazar arasında düzenlenen bir seri söyleşiden ilkini teşkil ediyordu. Ayrıca Fontenaille, 19 ve 20 Mart 2018 tarihlerinde, İstanbul’daki Fransız Enstitüsü, Şile ve Fransız Sarayı’nda, ismi geçen ödüle katılan 100’e yakın öğrenciye eşlik etti.