Toros Can’ın NDS’deki İlginç Konseri

7 Kasım 2019 tarihinde Türk piyanist Toros Can NDS Gösteri Salonu’nda izleyicilerin büyük bir beğeniyle dinlediği ilginç bir konser verdi. Yoğun alkışların eşlik ettiği bu orijinal konser, dinleyicileri çağdaş Batı müziğinden günümüze büyük bir yolculuğa çıkardı.

Değişik ve şaşırtıcı bir repertuvar, orijinal parçalar veya başka sanatçıların yapmış oldukları aranjmanlar eşliğinde, Toros Can, ilk önce dinleyicilerin pek az duyma olanağı buldukları bu müzik türlerini daha iyi anlamalarını sağlamak amacıyla onlara giriş niteliğinde bazı açıklamalarda bulundu.

Toros Can, farklı müzikal ifade şekilleri ile yirminci yüzyılın ve bazen de yirmi birinci yüzyılın en değişik ses aralıklarını kullanmaktadır. Sanatçı; kavramsal, kendini tekrarlayan, rock tarzı ve hatta aza indirgeyici müzikleri, zerafet dolu ve etkileyici el hareketleri eşliğinde yorumlamaktadır.

Bis alkışları sonrasında sanatçı Chopin’in «Gece Müziği» parçasını çalarak klasik müzik alanındaki eserleri de aynı parlak başarıyla yorumladığını bir kez daha kanıtladı.