Tören | Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 99. Yıl Dönümü

Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıl dönümü, Notre Dame de Sion Fransız Lisesi gösteri salonunda öğretmen ve öğrencilerimizin katılımıyla düzenlenen törende coşku ve gururla kutlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan Cumhuriyet Bayramı Töreni’nde Okul Müdürü Alexandre Abellan ve Türk Müdür Başyardımcısı Tuna Saikali’nin açılış konuşmalarının ardından Türk dili ve edebiyatı öğretmenimiz Derya Onaran « Cumhuriyet ve Atatürk ilkelerinin Türk toplumuna kazandırdıkları » ile ilgili duygu ve düşüncelerini paylaştı.

Dans, drama, şiir ve müzikle harmanlanan tören programı, öğrenci ve öğretmenlerimizin hep bir ağızdan seslendirdiği İzmir Marşı’yla çoşkulu bir şekilde sona erdi.

Cumhuriyetin bize kattığı değerlere sıkı sıkıya sahip çıkan tüm öğrencilerimiz ve eğitim kadromuz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Töreni’nden haklı bir gurur ve Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen tüm şehitlerimize duydukları minnet duygusuyla salondan ayrıldılar.

Aynı gün bir grup öğrencimiz, beden eğitimi öğretmenleri Güner Ilıca eşliğinde Saint-Michel Fransız Lisesi’nin organize ettiği Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Bağdat Caddesi sahil yolunda düzenlenen bisikletli geçit törenine katıldı.

Cumhuriyetimizin 99. yılı kutlu olsun!