français | Türkçe

giriş

Su Sorunu: Togo İçin Su

13 → 14 Mart 2015

| Spor turnuvası , Öğrenciler için

Su Sorunu

«La Nuit de l’Eau» (Su Gecesi) 2008’den beri, Fransa Yüzme Federasyonu ile UNICEF Fransa tarafından yılda bir kez düzenlenen spor ve yardım etkinliğidir. Amacı, halk kitlelerini tüm dünya halkları için başlıca kaynak olan suyun önemine duyarlı kılmak ve UNICEF ‘in dünyada içme suyuna erişilebilirlik programlarını finanse edebilmek için para toplamaktır.

22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla, yakınlarının sponsorluk yapacağı yüzücüler nöbetleşe yüzeceklerdir. Bu yüzücülerin performansı, Togolu Çocuklar yararına para toplamayı sağlayacaktır.

Bu etkinlik, UNICEF’in Togo’daki Su ve Sanitasyon programının finansmanına katkıda bulunacak olup, su ve sıhhî tesisat altyapısının geliştirilmesi sayesinde Togo’nun kuzeyinde yaşayan çocuklara okula gidebilme ve eğitimlerini sürdürebilme imkânı sağlayacaktır.

L’Unicef

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu UNICEF, 1946’da kurulmuştur. Birleşmiş Milletler Teşkilatının (BMT) 191 ülkede faaliyet gösteren bu kolu, her çocuğa sağlık, eğitim, eşitlik ve koruma sağlamayı amaçlar.

UNICEF’in su ve sanitasyon alanındaki ilk çalışması, 1966’da Kuzey Hindistan’da hüküm süren ve yüzlerce köyü etkileyen korkunç kuraklığa kadar uzanır. O zamandan beri UNICEF, tüm dünyada içme suyuna ve sanitasyona erişilebilirliği geliştirmek ve hijyen konusunda bilgilendirme kampanyaları düzenlemek suretiyle, 90’dan fazla ülkeye yardım etmiştir.

Togo’da UNICEF’in öncelikli amacı, içilebilir bir suya, temel sanitasyona erişilebilirliği kolaylaştırmak ve toplulukların hijyen konusunda doğru alışkanlıklar edinmesini sağlamak suretiyle, çocuk ölümlerinin sayısını azaltmaktır.

Daha çok bilgi için, buraya tıklayın.

https://www.facebook.com/LaNuitdelEau

recherche


Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail