français | Türkçe

giriş

Semplice Quartet

23 Şubat 2017, 19:30

| Konser , Klasik müzik , Herkese açık

Semplice Quartet :
Murat Anıl Erginol : keman
Yaren Budak : keman
Pınar Dinçer: viyola
Burak Ayrancı: viyolonsel

PROGRAM :

***ARA***

Semplice Quartet :  

2016 yılında Andante dergisinin altıncısını düzenlediği "Donizetti Klasik Müzik Ödülleri" nde "Yılın Oda Müziği Grubu" ödülüne de layık görülen Semplice Quartet, 2009 yılından bu yana; başarılı konser performansları, Barok’tan günümüze tüm dönemlere ilgisi ve sanatın bütün disiplinleriyle etkileşim içinde olan projeleri ile uzun soluklu ve farklı bir topluluk olduğunu kanıtladı.

Henüz kariyerinin başında Brüksel Kraliyet Akademisinde verdiği konserle adından söz ettiren topluluk, İstanbul’da neredeyse tüm konser salonlarında; ayrıca İzmir, Afyon ve Mersin’de konserler verdi.
2010 yılında Amerika’ya giden Semplice Quartet üyeleri; Apple Hill Chamber Music Center’ın verdiği bursla "Young Artist" programına davet edildi, Lenny Matcznyski ile çalıştı ve konserler verdi.

Sosyal sorumluluk projelerine de önem veren grup, İBB Şehir Tiyatroları, Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali, onur konuğu olarak katıldığı Bosch Genç Klasikçiler Festivali’yle ortak projeler yaparak, çocuklara klasik müziği tanıtmak ve sevdirmek için açıklamalı performanslar sergiledi.

Başarılı çalışmalarıyla İstanbul Kültür Sanat Vakfının da dikkatini çeken topluluk; 2015 yılında 43. İstanbul Müzik Festivali’ne davet edilerek Sabancı Müzesi’nde bir konser vermiş; İKSV’nin referansıyla Fransa’da Aix-en-Provence Festivali’nden teklif almış, burada konserler vermiş ve ustalık sınıflarına katılmıştır.
2016 Ağustos ayında Avusturya’da düzenlenen ISA Festivali’ne katılan grup, burada Prof. Johannes Meissl, Vida Lukic, Evgenia Epstein ve Josef Kluson gibi hocalarla çalışmış ve konserler vermiştir. Grup ayrıca Ekim ayında girdiği bir sınav sonucunda Viyana Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi Haydn Enstitüsü Bölüm Başkanı Prof. Johannes Meissl’in sınıfına kabul edilmiş ve çalışmalarına bu kapsamda devam etmektedir.

Her biri Türkiye’nin seçkin orkestralarının üyesi olmalarının yanı sıra, oda müziği kariyerlerini de özveriyle sürdürmekte olan Semplice Quartet’in gelecekteki hedefi; Türkiye’de oda müziğinin daha fazla tanınmasını sağlamak, farklı sanatçılarla ortak çalışmalara imza atmak, sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlamak, yurt dışında ülkemizi temsil etmek ama en önemlisi, birlikte müzik yaparken aldıkları keyfi devam ettirmek ve bu keyfi dinleyicilerine de aktarabilmektir.

Orçun Orçunsel - Piyanist ve orkestra şefi :

İstanbul’da doğdu, 4 yaşında İ.Ü.Konservatuvarında piyano çalışmalarına başladı ve 2004’te MSGSÜDK Piyano Bölümünden Zeynep Yamantürk ile çalışarak mezun oldu. Ali Darmar ve Ayşegül Sarıca ile çalışmalarının yanı sıra, Stephen Kovacevich’in çalıştaylarına katıldı. 2007’de Salzburg Yaz Akademisinde K.H.Kammerling ile çalıştı.

Kompozisyon çalışmalarına 8 yaşında başlamış, bu yönde kendini geliştirmiştir.

Orkestra şefliği çalışmalarına Gürer Aykal ile başlayan Orçunsel, 2007 yılından itibaren DESO, CRR Senfoni Orkestrası, Antalya ve İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Mersin Oda Orkestrası ve Budapeşte Radyo Senfoni Orkestrası’nı yönetmiştir.

2008’den bu yana, İstanbul’da kurmuş olduğu Orchestra’Sion ile düzenli konserler veren Orçun Orçunsel, bu orkestranın daimi şefliğini ve Genel Sanat Yönetmenliğini yapmaktadır. Orchestra’Sion ile Mahler 4. Senfoni’nin oda orkestrası versiyonu gibi eserlerin Türkiye’deki ilk seslendirilişini yapan Orçunsel, bir yandan bu orkestra ile dünya çapındaki büyük virtuözleri ağırlamaya devam etmekte, konuk şef olarak davet aldığı orkestraları yönetmekte, kompozisyon çalışmaları, düzenlemeler ve film müzikleri yapmakta, aynı zamanda da konser piyanisti olarak kariyerini sürdürmektedir.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail