Saint-Benoît Lisesinde düzenlenen "Ata’yı Anma” Spor Şöleninde NDS’nin çok başarılı performansı

9-15 Aralık 2019 tarihleri arasında Saint-Benoit Ata’yı Anma Spor Şöleni’nin 12. si gerçekleşti. Notre-Dame de Sion’la birlikte sekiz ayrı okulun katıldığı bu şölende, her spor dalında fair play çerçevesi içerisinde maç yapıldı. Fair play, dürüst oyun, dürüst davranış olarak ifade edilmekle birlikte gerçek anlamı etik davranıştır. Liseler arasındaki rekabet, bu dürüstlük çerçevesi altında sürmüştür.

“Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.” demiştir Mustafa Kemal.

Spor, gençleri sosyalleşmeye ve gelişmeye iter. Gelişen ve sporla yetişen, o kültürü tadan, spor saygısını ve fair play’i benimseyen genç geleceği aydınlatır.

Turnuvanın asıl amacı Mustafa Kemal’in yolunda gençler arasındaki kardeşlik ve dostluk bağlarını spor aracılığıyla gerçekleştirmekti.

Nil A.

Turnuvada okulumuz kız voleybol takımı 2’nci, erkek basketbol takımı 2’nci, kız basketbol takımı 2’nci, erkek futbol takımı 1’nci, erkek voleybol takımı 1’nci, kız basketbol takımı 2’nci, satranç takımı 1’nci, kız ping pong takımı ise hem 1’inci olmuş hem de fair play ödülüne hak kazanmıştır. Bireysel ödüllerde ise satranç dalında Ali Mirici 1’nci, Ege Fışgın 2’nci, eskrim kılıç dalında Ela Alpagut ve Lal Sarpkaya 2’nci, eskrim flore dalında ise Güney Ersoy 2’nci olmuştur.

Bütün takımları ve sporcularımızı tebrik eder, gelecek turnuvalarda başarılar dileriz.