français | Türkçe

giriş

« Rousseau ve Türkiye – Düşler ve Kuramlar» Sergisi

3 Mayıs 2012, 18:30

| Sergi , Herkese açık

Davetiye için buraya tıklayın.

Jean-Jacques Rousseau’nun üç yüzüncü doğum yılı dolayısıyla

Sergi, 2 Mayıs 2012‘den 2 Haziran 2012’ye kadar (pazar günleri hariç) her gün saat 11.00 - 18.00 arası; gösteri ve konser günleri ise saat 20.00’ye kadar gezilebilir.

Sergi açılışı ve kokteyli, 3 Mayıs 2012 Perşembe günü saat 18.30 ‘da, İsviçre İstanbul Başkonsolosu Sayın Monika Schmutz Kırgöz’ün yüksek himayelerinde gerçekleşecektir.

« Rousseau ve Türkiye – Düşler ve Kuramlar» Sergisi

Bu sergi, geniş bir kitleye Rousseau’yu, onun dönemin Türkiye’sine yaptığı göndermeleri aracılığıyla tanıtacaktır. Rousseau’nun o dönemdeki Türkiye hakkındaki bilgileri, hem kitaplara hem 1705 - 1711 yılları arasında “Saray’ın Saatçisi” olan babasının ve seyyahların anlattıklarına hem de Batı’da dolaşan Bâb-ı Âli resimlerine dayanıyordu.

Sergide, Rousseau’nun bugünün Türkiye’sinde, yazarlar, aydınlar ve siyasiler tarafından nasıl algılandığı ortaya konulacaktır.

Sergi Sorumluları : Dr Martin Stern (NDS, Rousseau Derneği) ve Rémy Hildebrand (Avrupa Jean-Jacques Rousseau Kurulu Başkanı)

Destekleyenler : İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu, Cenevre İkonografi Merkezi, Cenevre Halk ve Üniversite Kütüphanesi (BGE), İstanbul Ticaret Odası, Espace Rousseau (Cenevre), Montmorency Jean-Jacques Rousseau Müzesi, Avrupa Jean-Jacques Rousseau Kurulu, Patek Philippe Müzesi (Cenevre), İstanbul Fransız Kültür Derneği ve Swissair.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail