français | Türkçe

giriş

Konferans | «Proust ve Müzik»

17 Ekim 2022, 10:30

| konferans , Kolokyum , Davetiye ile

Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi, Marcel Proust’un (1871-1922) 100. ölüm yıl dönümünü yazarın müzikal ve edebî evrenine saygı duruşunda bulunan bir dizi etkinlikle anıyor.

Fransız Enstitüsü ile ortaklaşa olarak, Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi, Nicolas Dufetel’i (CNRS’de araştırmadan sorumlu müzikolog, IReMus müdür yardımcısı) 17 Ekim 2022 Pazartesi günü «Proust ve Müzik» konulu bir konferans için İstanbul’a davet ediyor. Bu vesileyle, Marcel Proust’un ölümünün yüzüncü yılı anma etkinlikleri çerçevesinde İstanbul Üniversitesi tarafından düzenlenen «Marcel Proust Türkiye’de» başlıklı uluslararası bu konferans aynı üniversitede gerçekleşecektir.İSTANBUL ÜNİVERSİTESİNDE ULUSLARARASI SEMPOZYUM 17-19 Ekim 2022 «TÜRKİYEDE MARCEL PROUST»

BİLİMSEL KURUL Prof. Dr. Nedret ÖZTOKAT KILIÇERİ Prof. Ali Şükrü ÇORUK Prof. Dr. Tevfika İKİZ Prof. Dr. Seval ŞAHİN Doçent Dr. İrem ERDEM ATAK Christian SCHNELL

17 Ekim 2022 Pazartesi saat 11.00 Açılış Konferansları: açılış konuşmaları M. Naturel: Başkan ARIP “Çağdaşımız Proust” N. Dufétel CNRS “Proust ve Müzik”

17 Ekim’de Rektörlük’te (İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü, Beyazıt) açılacak olan kolokyumun açılışı halka açık olmayıp, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi tarafından düzenlenen davetiye ile yapılacaktır.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail