français | Türkçe

giriş

Piyano keman ikili

27 Ekim 2022, 19:30

| Konser , Klasik müzik , Rezervasyon ile

Konsere katılım sadece rezervasyonla mümkündür. Rezervasyonlar online yapılmaktadır. Telefonla rezervasyon kabul edilmemektedir. Rezervasyonlar için gerekli link, konserden bir hafta önce çevrim içi yayınlanacaktır.


PROGRAM: Beethoven, Keman için Sonata no 8 sol majör, opus 30 no 3 *Allegro assai *Tempo di Minuetto, ma molto moderato e grazioso *Allegro vivace

César Franck, keman ve piyano sonata la majör FWV 8 *Allegretto ben moderato *Allegro *Recitativo-Fantasia *Allegretto poco mosso

Programda ara yoktur.

Deniz Oliveira Erdinç, piyano

Müzisyen bir ailenin oğlu olan Deniz Oliveira Erdinç, çalışmalarına erken yaşta keman, piyano ve viyolonsel ile başladı. Kemanda Ilarion Ionescu Galati, viyolonselde Hayreddin Hoxha ve piyanoda annesi Vera Erdinç’in tecrübelerinden yararlandı. Üniversite dönemine dek Pierre Loti (Istanbul) ve Charles de Gaulle (Ankara) Fransız okullarında okuyan sanatçı, 2009 yılında müzisyen olmakta karar kılıp Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinin sınavlarına katıldı ve Gülnara Aziz’in 8 yıl boyunca piyano öğrencisi oldu. Bu süre boyunca Odtü KKM, Bilkent Konser Salonu, Fransa Büyükelçiliği ve Mozarthaus gibi salonlarda resitaller ve oda müziği konserleri verdi ve Hüseyin Sermet, Emre Elivar, Boris Berman, Valentin Surif, Gülsin Onay, Jean Bernard Pommier, Misha Dacic, Giselle Brodsky, Makoto Ueno, Alexander Madzar, ve Laurent Cabasso gibi hocaların ustalık sınıflarına katıldı. Aynı zamanda Yiğit Aydın ile armoni, Tolga Yayalar ile form, Işın Metin ile partisyon okuma ve Odette Gartenlaub ile Paris’te solfej ve piyano çalıştı. Piyano eğitimini bitirdikten sonra orkestra şefliği dalında tahsil yapmaya karar verdi ve bu süre zarfında çalışmalarına Erol Erdinç ile devam ederek Jorma Panula, Lior Shambadal, Gürer Aykal ve Rengim Gökmen’in çalıştaylarına katıldı. 2017- 2019 yılları arasında Türk Eğitim Vakfı’nın maddi desteğiyle Ecole Normale de Musique de Paris’te Dominique Rouits ve Roselyne Masset-Lecocq’ın orkestra şefliği ve yüksek armoni sınıflarında tahsilini tamamlayan sanatçı, bu süre zarfında Cité Internationale des Arts’da ’Artist-in-Residence’ olarak yer almakla birlikte « Cité des Arts » orkestrasının kurucusu, şefi, ve sanat direktörü olarak görev aldı. Sanatçı, Paris’teki çalışmalarının bitmesiyle birlikte, Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası’nda Maestro Işın Metin’in asistan şefi oldu. Bu süre zarfında Orkestra Şefliği üzerine kinci yüksek ihtisasını da Bilkent Üniversitesinde tamamladı.

Deniz Oliveira Erdinç, müzik hayatına 2022 / 2023 konser sezonu itibariyle Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde orkestra şefi ve Notre Dame de Sion Özel Fransız Lisesi’nde koro şefi olarak devam edecektir. Sezonun öne çıkan konserleri arasında, Saransk Opera ve Balesi, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Orkestra Akademik Başkent, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası bulunmaktadır.

Elvin Hoxha Ganiyev, keman

1997’de müzisyen bir aileye doğan Elvin Hoxha Ganiyev kemana beş yaşında başladı. Henüz sekiz yaşındayken büyükbabası Server Ganiyev ile birlikte ilk orkestralı konserini veren sanatçı, aynı yıl Zürih Konservatuarı’nın genç sanatçı programına kabul edildi. On yaşındayken Vladimir Spivakov yönetimindeki Moskova Virtüözleri ile birlikte ilk konserini Kremlin Sarayı’nda veren Ganiyev, çalışmalarını İspanya Escuela Superior de Música Reina Sofía’da sürdürdü. Genç sanatçı, yüksek lisans eğitimine halen Almanya’da Hochschule für Musik Theater und Medien Hannover’de devam ediyor.

Elvin Hoxha Ganiyev, bugüne kadar Zubin Mehta, Yuri Bashmet, Sasha Goetzel, Gürer Aykal, Rauf Abdullayev, Placido Domingo, Jules van Hessen ve David Bernard gibi seçkin şeflerle çalıştı, Vadim Repin, Anne-Sophie Mutter, Maxim Vengerov, Cihat Aşkın ve Fazıl Say gibi müzik dünyasının yıldızlarıyla Carnegie Hall, the Berlin Philharmonic Hall, Tchaikovsky Concert Hall, Opera Garnier Monte-Carlo, Amsterdam Concertgebouw ve Londra the Royal Albert Hall gibi prestijli mekanlarda konserler verdi. Ganiyev henüz 13 yaşındayken Gürer Aykal yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın verdiği 38. İstanbul Müzik Festivali’nin açılış konserinde solist olarak yer aldı. Aralarında Moskova Virtüözleri, Shanghai Oda Orkestrası, Amsterdam Filarmoni, Borusan İstanbul Filarmoni, Azerbaycan Filarmoni, Katar Filarmoni, Odessa Filarmoni, Yeni Rusya Orkestrası, Bilkent Oda ve Bilkent Senfoni Orkestrası, Tchaikovsky Senfoni Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, İstanbul Devlet Senfoni, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın da olduğu Türkiye ve yurtdışından pek çok orkestrayla konserler veren Hoxha Ganiyev, David Oistrakh Keman Yarışması, Lipinski-Wieniawski Genç Müzisyenler Yarışması, Berlin Uluslararası Müzik Yarışması ve Viyana Uluslararası Müzik Yarışması gibi yarışmalardan pek çok ödül ve onur derecesine layık görülmüştür.

Geçmiş ve güncel sezon konserlerimizi «Lycée Notre-Dame de Sion CULTURE» adlı Youtube kanalımız üzerinden dinleyebilir ve izleyebilirsiniz.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail