Özgür Deniz Akalın ve Tolga Atalay Ün’ün NDS’deki Piyano Resitalleri

2017 yazında, Gümüşlük Uluslararası Müzik Festivali çerçevesinde düzenlenen 4. Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması Birincilik Ödülü’nün ortak sahipleri Özgür Deniz Akalın ve Tolga Atalay Ün, 17 Nisan 2018 tarihinde NDS’de sahne aldılar.

Maurice Ravel’in «Jeux d’eau» (Su Oyunları) parçasını dikkate değer bir yorumla sunan daha on dokuz yaşındaki Özgür Deniz Akalın, resitalin ilk bölümünü parlak bir başarıyla noktaladı.

Konserinin programında ayrıca Jean-Sébastien Bach ve Franz Liszt’in «BWV 543 Org için Prelüt ve Füg», Arno Babadjanian’ın «Cappricio», Sergei Lyapunov’un «8 no’lu Op.11 Lezghinka Transandantal Etüd», Enrique Granados’un «Goyesca El Pelele» ve Franz Liszt’in «Venezia e Napoli S.159 Tarantella» adlı yapıtları da yer aldı.

Müziğe adanmış bu güzel gecenin ikinci bölümünde, Tolga Atalay Ün sahne aldı. Sanatçı, geçen Kasım ayında katkıda bulunanlar arasında Gümüşlük Festivali’nin de yer aldığı Orchestra’Sion İstanbul - 3. Uluslararası Piyano Yarışması’na da katılmıştı.

Genç sanatçı, ilk önce, Alban Berg’in «Op. 1 Piyano için Sonat» adlı eserini muhteşem şekilde yorumladı. Ardından Johannes Brahms’ın «1 No’lu Op. 1 Do Majör Piyano için Sonat» adlı yapıtını çaldı.