français | Türkçe

giriş

Orchestra’Sion - Askerin Öyküsü

26 Kasım 2012, 19:30

| Konser , Klasik müzik , Herkese açık

Klasik müzik

Türkçe

Şef : Orçun Orçunsel

Konzertmeister : Rüstem Mustafa

Anlatıcı : Ali Poyrazoğlu

Dansçılar: Serkan Bozkurt, Aynur Ertum, Erdem Gündüz

Koreograf: Serkan Bozkurt

Klarinet: Evrim Güvemli

Fagot: Sertaç Çevikkol

Trompet: Şenova Ülker

Trombon: Tolga Akkaya

Vurmalı Çalgılar: Seçil Kuran

Keman: Rüstem Mustafa

Kontrabas: Buse Ünlüoğlu

PROGRAM:

Igor Stravinsky - Askerin Öyküsü

Libretto: Ferdinand Ramuz - Türkçesi: Cevat Çapan

1917’de Igor Stravinsky tarafından, Charles-Ferdinand Ramuz’nün bir metnine dayanarak bestelenen ve burada metni okuyan bir sanatçı ve sekiz müzisyen için uyarlanmış olan bir mimodrama.

Ali Poyrazoğlu:

Yönetmen, oyuncu, öykücü, kukla sanatçısı, yazar, ozan Ali Poyrazoğlu; izleyicilerini, dinleyicilerini, okurlarını hem ağlatıyor hem güldürüyor.

Ali Poyrazoğlu, oyunculuk kariyerine İstanbul Şehir Tiyatrolarında başladı. Pek çok tiyatro oyununda oynadı. Oynadığı sahneler arasında Dormen Tiyatrosu, Kent Oyuncuları, Ulvi Uraz Tiyatrosu, Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatrosu vardır. Sanatçı, 1972 yılında Poyrazoğlu Tiyatrosunu kurmuştur.

Poyrazoğlu, New York Broadway’de sahnelen Pera Palas adlı oyunda İngilizce başrol de oynamıştır.

Orchestra’Sion

Orchestra’Sion ’un ortaya çıkmasında genç bir Türk piyanist ve orkestra şefi ile kapılarını ve eğitimini müziğe açmak isteyen Frankofon bir kurumun bir araya gelmesi rol oynamıştır.

Notre Dame de Sion’un desteği ve daimî şefi olan Orçun Orçunsel’in girişimi ile kurulan NDS orkestrası, ilk konserlerini 2008 yılında verdi. Önceki konserlerinin başarısından, müzisyenlerinin coşku ve yeteneğinden, sanatseverlerin desteğinden cesaret bulan NDS orkestrası, ’’Orchestra’Sion’’ adını resmen 2010 yılında aldı.

Orkestrasion bu programa özel, oda orkestrası olarak, kariyerlerinin henüz başında 7 profesyonel Türk müzisyenden oluşuyor.

Orchestra’Sion’un repertuvarı, klasik orkestra repertuvarı olmakla birlikte, Arjantin tangoları ve Orçun Orçunsel’in düzenleme ve besteleriyle de ayrıca zenginleşmiştir.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail