français | Türkçe

giriş

Orchestra’Sion

26 Ekim 2013, 19:30

| Konser , Herkese açık

- 
Davetiye için buraya tıklayınız.

Orchestra’Sion Solistleri: Oda Müziği Konseri

Rüstem Mustafa - Keman

Öykü Koçoğlu - Viyola

Çağlayan Çetin - Viyolonsel

Orçun Orçunsel - Piyano

Program:

* Allegro
* Andante
* Rondo

*** ARA ***

* Allegro
* İntermezzo: Allegro ma non troppo
* Andante con moto
* Rondo: Alla zingarese

Orchestra’Sion

Orchestra’Sion’un ortaya çıkmasında genç bir orkestra şefi ve piyanist ile kapılarını ve eğitimini müziğe açmak isteyen Frankofon bir kurumun bir araya gelmesi rol oynamıştır.

Notre Dame de Sion’un desteği ve daimî şefi olan Orçun Orçunsel’in girişimi ile kurulan NDS oda orkestrası, ilk konserlerini 2008 yılında verdi. Konserlerin başarısından, müzisyenlerinin coşku ve yeteneğinden, sanatseverlerin desteğinden cesaret bulan NDS oda orkestrası, "Orchestra’Sion" adını 2010 yılında resmen aldı.

Konzertmeister Rüstem Mustafa başta olmak üzere, seçkin ve profesyonel genç müzisyenlerden oluşan orkestra; oda müziğinden senfonik orkestraya genişleyen kadrosuyla, Türkiye’nin en ilginç repertuvarına sahip orkestrası olarak kültür sanat yaşamındaki yerini almıştır. Alışılmış orkestra eserlerinin yanı sıra, Orçun Orçunsel’in düzenlemeleriyle başka orkestralarda bulunmayan bir renge sahip olan Orchestra’Sion, bugüne dek Andrei Gavrilov, Dimiri Ashkenazy, Ayşegül Sarıca, Ali Poyrazoğlu, Borusan Quartet, Toros Can, Bülent Evcil gibi Türkiye’nin ve dünyanın en önde gelen sanatçılarını, İstanbul’daki müzikseverlerle buluşturmuş bir topluluk olarak konser yaşamını sürdürmektedir.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail