Öğrencimiz Dila’ya University of Toronto’dan Üstün Başarı ve Liderlik Bursu

12. sınıf öğrencimiz Dila G., dünya sıralamasında 16., Kanada’nın ise 1. üniversitesi olan University of Toronto’dan «Lester B. Pearson International Scholarship» adlı üstün başarı ve liderlik bursu kazandı.

Toronto Üniversitesi’nin Mississuaga kampüsüne kabul alan Dila, «Life sciences» (Fen Bilimleri) bölümüyle başlayacağı üniversite hayatına biyoteknoloji üzerine uzmanlaşarak devam etmeyi planlıyor.

Öğrencimizin kazandığı "Lester B. Pearson International Scholarship" bursunu, bu sene dünya çapında toplamda 37 öğrenci almaya hak kazandı. Burs kapsamında; 4 yıllık okul masrafı, yemek ve barınma ücretleri, kitap ücretleri ve aynı zamanda co-op gibi olanaklar var.

Okullar her sene sadece bir öğrenciyi bu bursa aday gösterme hakkına sahiptir. Bu bağlamda başvuran öğrencilerden «essay» (bilgilendirme yazısı) yazmaları istenir. Akademik geçmişi, katıldığı sosyal projeler, öğrenci için değerli ve hayata bakışını değiştiren kişisel bir deneyim, bursu alması durumunda Pearson topluluğuna katacakları gibi konular yazıda açıklanması gerekenler arasında...

«Bu burs için akademik açıdan iyi bir öğrenci olmanın yanında; asıl önemli olan bir hedefiniz, amacınız ve bu amacı gerçekleştirecek kararlılığa sahip olmanız, amacınıza yönelik eylemlerde bulunmanız önemli. Duyarlı, sorumluluk sahibi, değişime inanan ve ilerlemek için emek gösteren kişileri arıyorlar.»
Dila Gülmez | 12E

Bu özel ve önemli başarısından ötürü öğrencimizi içtenlikle kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.