Neslin Değişen Sesi Öğrencilerinin NDS’deki « Dün ve Bugün Paris » Sergisi’ne Ziyaretleri

NDS Galerisi’nde Ekim ayı açılan ve 22 Aralık’ta sona erecek olan « Dün ve Bugün Paris » Sergisi pek çok ziyaretçinin ilgisini çekti.

Yazar, siyasetçi, aktör, komedyen, şarkıcı, dansçı, ressam, modacı ve Parislilerin temsil edildikleri 74 fotoğraftan oluşan sergiyi hayranlıkla gezen yüzlerce ziyaretçi arasında Neslin Değişen Sesi Okulu’ndan gelen 6. ve 7. sınıf öğrencileri de yer alıyordu.

Müzeyi ziyarete gelen öğrenciler, kendileri için düzenlenen iki atölye çalışmasına katıldılar. İlkinde sergiyi daha iyi keşfetmelerini sağlamak amacıyla, sergilenen fotoğraflar üzerinde yoğunlaşan elektronik bir mini sınavdan geçtiler.

Medyatek’te düzenlenen ikinci atölye çalışması boyunca, Fransız başkentine yönelik pek çok eserin sayfalarını karıştırdılar, sonra şehirde tercih ettikleri ilginç yerleri seçtiler ve Paris metro haritası yardımıyla bu noktalara ulaşabilmenin yolunu bulmaya çalıştılar.

Değişik oyunlar etrafında gelişen bu keşif ziyareti hem katılımcılara hem de animatör ve organizatörlere keyifli dakikalar yaşattı.