NE İÇİNDESİNDİR ÇEMBERİN NE DE DIŞINDA... MURATHAN MUNGAN’I AĞIRLADIK

13 Mayıs Çarşamba günü okulumuzda romancı, öykücü, tiyatro ve söz yazarı Murathan Mungan’ı konuk ettik.

9.ve 10.sınıf öğrencileri başta olmak üzere okulumuzun her seviyesinden katılımla gerçekleşen keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. 9.sınıflardan iki öğrencinin Murathan Mungan ile ilgili kısaca bilgi vermelerinin ardından okulumuz edebiyat Zümre Başkanı Müjgan Aral Hocamız, yazara bizlerle birlikte olduğu için teşekkür etti ve Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi kendisini sahneye davet etti.

Yeni Türkü’nün -sözleri kendisine ait- parçaları eşliğinde- kürsüye gelen Murathan Mungan, bizleri kendi yazma serüveninde yaklaşık 1 saat sürecek keyifli bir yolculuğa çıkardı. Edebiyatı sanat dalları arasında birinci sıraya yerleştirmesinin nedenlerini sıraladıktan sonra, eserlerinin başlıca izlekleri ve her seferinde kendini tekrardan nasıl kurtardığını anlattı usta yazar.

Sıra öğrencilerin sorularına geldiğindeyse salonda büyük bir heyecan dalgası koptu zira 9.sınıflar Kırk Oda’yı ; 10.sınıflar ise Cenk Hikayelerini okuyup incelemişlerdi bu yıl. Gençlerin tüm sorularına zekice ve kapsamlı yanıtlar veren Mungan, saatlerce sürmesini dileyeceğimiz unutulmaz sohbetin ardından salondan kitaplarını imzalayacağı standa geçti.

Bu muhteşem buluşmayı sağlayan 11.sınıflarda Su Çelik’e bir kez daha teşekkür ederiz.