NDS öğrencileri Sabahattin Ali sergisinde

NDS 9’uncu sınıflar öğrencileri 6-8 Mart tarihlerinde Yapı Kredi Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında «Sabahattin Ali’nin Şehirleri – Şehirlere Alışamadı» sergisini ziyaret ettiler.

Birkaç ziyaretçinin yorumları :

«Beni en çok, kızına yazdığı mektuplar etkiledi». (Royem Yağlı, 9C)

«Sabahattin Ali’nin kendi çektiği fotoğrafları görmenin yanında otoportreleriyle karşılaşmak sergiyi daha da anlamlı hale getirdi. Kesinlikle çağının ilerisinde bir yazar...» (Hande Yılmaz, 9D)

«Sergi, 1940’lı yılların Türkiye panoramasını şehirler üzerinden coğrafi bir dizaynla ve Sabahattin Ali’nin gözünden görmeyi sağlıyor. Tavsiye ederim.» (İrem Özkan 9D)

«Sergide kullanılan şehirlerle ilgili ikonlar, gezilen ve yaşanan yerlerin rotaları beni çok etkiledi.» (Onur Bolgül, 9F)

«Şiirlerinin bestelerini dinlemek, roman ve hikayelerinden uyarlanan filmleri görmek, edebiyatın yaşamla ve bugünle bağını kurmak açısından çok değerliydi. Çok yönlü bir sergi olduğu görüşündeyim.» (Defne Ocak 9E)

«Çalışma masası, kendi el yazısıyla notları, fotoğraf ve kartpostal arşivi, kızına, eşine ve dostlarına yazdığı mektupları ve anılarıyla Sabahattin Ali’yi yaşatmak adına eşsiz bir sergi...»(Sevi ÖZIŞIK, NDS öğretmeni)