NDS’nin yeni Hazırlık sınıfı öğrencileri için eğitim yılı öncesi tanışma toplantısı

Bu yıl, NDS’nin yeni Hazırlık sınıfı öğrencileri için eğitim yılı öncesi ilk zil 31 Ağustos’ta çaldı. Yaz tatili sonrası öğrenciler yeni okullarında bir araya geldiler.

Veliler ve lisenin yeni öğrencileri, bir yıldır okulda olan arkadaşlarının kendilerine girişte verdikleri tüm bilgileri içeren dosyayı, okul üniforması, kitap ve okul malzemelerini aldıktan ve kantinle okul taşıma servisine kayıt olduktan sonra, okul binasını ve farklı alanlarını gezerek kurumla tanışmış oldular.

Gösteri Salonunda düzenlenen geleneksel toplantının açılışında, Okul Müdürü Yann de Lansalut topluluğa hoş geldiniz dedikten sonra lisenin 160. kuruluş yılını kutladığını belirterek, Türk ve Fransız kültürlerinin bir arada bulunduğu okulda öğrencilerin kendilerini en iyi şekilde geleceğe hazırlayacaklarını belirtti.

Ardından Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi söz alarak veli ve öğrencilere seçimlerinden dolayı teşekkür etti ve okulla ilgili temel bilgileri paylaştı.

On iki yıldır NDS’de olan yeni teknolojiler sorumlusu ve şimdi de Hazırlık sınıfları müdür yardımcısı olan Yeşim Özçubukçu, salondakilere hoş geldiniz diyerek gençlere ve velilerine hitap etti. Sonrasında ise Hazırlık sınıfları Rehber danışmanı Sarem Şeşetyan söz alarak kendi görevini anlattı.

Öğretmen kadrosunun tanıtımından sonra öğrenci ve veliler, kurumun düzeni ve günlük hayatı ile ilgili merak ettikleri konularla ilgili çeşitli sorularına yanıt buldular.