NDS’nin İstanbul Saint Benoît Lisesinde İkinci «Dijital Bahar» etkinliğine katılımı

NDS’den Türkçe ve Fransızca yapılan derslerin on altı öğretmeni, 25-27 Şubat 2016 tarihlerinde Saint Benoît Lisesinde düzenlenen İkinci «Dijital Bahar» etkinliğine katıldı.

Bu Türkiye’deki Frankofon okulların deneyimlerini paylaşma günlerine hem Türkiye’den, hem de (Fransa, İran, Romanya gibi) dış ülkelerden konuşmacılar katıldı.

Bu yılın «Eğitim ve Öğretimde Dijital Kullanımı» temalı etkinliği öğretmenlerin dijital dünyadaki pedagojik deneyimlerini paylaşmaları amacıyla düzenlendi.

İlk gün Sait Tüzel tarafından «Dijital okur-yazarlık» konulu bir konferans verildi. Ardından, çeşitli kurumlardan gelen Türk öğretmenler, dijital araç ve projeler üzerine sunumlar yaptı.

Diğer iki gün ise Frankofonlara ayrılmıştı. Yabancı konuşmacılar izleyicilere dijital araçların kullanımı konusunda sunumlar yaptı; bunlar arasında Sınıfta Twitter, projenin pedagojisiyle bütünleşen Okul Radyosu, Eğitimde Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Dersler arası İletişim gibi çok çeşitli sunumlar yer aldı. Dijital ilerleme ve dijital kaynak konusunda konuşmak üzere yayınevi temsilcileri de katılımcılar arasında yer aldı.

NDS’nin EBİT sorumlusu Yeşim Özçubukçu da katılımcılar arasında yer alarak Prezi adlı sunum aracıyla interaktif bir ders tanıtımı yaptı.