NDS’nin 34 öğrencisi için yaz döneminde Fransa’da düzenlediği 2018 Saint-Malo Dil Eğitimi Gezisi İkinci Etabı

19 Temmuz-5 Ağustos 2018 tarihleri arasında, öğretmenleri Veysel Işıklı, Roni Kandiyoti ve Seçil Güven eşliğinde yola çıkan NDS öğrencisi 34 genç, Fransa’ya giden ikinci grubu oluşturdu.

Saint-Malo’daki bu eğitim gezisi, genç katılımcılara bir yandan Molière’in dilindeki bilgilerini anlamlı şekilde pekiştirme olanağı verirken, diğer yandan da öğrencilerin Centre d’Echanges Internationaux (C.E.I.) öğretmenleri tarafından verilen üç saatlik Fransızca derslerini her gün izlemelerini sağladı. Bu gezi, Saint-Malo’daki C.E.I. iş birliğiyle düzenleniyor.

Bunların yanı sıra, yelkene giriş, binicilik, plaj voleybolu ve bovling gibi spor etkinlikleri ile bölgenin ziyareti, Saint-Malo Koyu’nda gemiyle turistik gezi, Breton krepleri hazırlama gibi kültürel etkinlikler, öğleden sonraki programda yer alan eğlenceli anları oluşturdu.

Liselilerin yanlarında konakladıkları ev sahibi aileler ise hafta sonları genç Türk ziyaretçiler için çeşitli gezi etkinlikleri düzenlediler.

Bu eğitim gezisi, Notre-Dame de Sion’daki eğitim yaşamları boyunca soludukları Fransız kültürünü daha derinden keşfetme olanağı bulan genç katılımcılar için güzel anılarla son buldu.