NDS’li 47 Hazırlık Öğrencisinin Saint-Malo Gezisi (1.grup)

24 Haziran-10 Temmuz 2019 tarihleri arasında, NDS’li 47 Hazırlık sınıfını tamamlayan öğrenci, müdür yardımcısı Yeşim Özçubukçu, İngilizce öğretmeni Veysel Işıklı, hemşire Elif Çamur ve rehber öğretmen Gökçe Bilici eşliğinde Saint-Malo’daki yaz dönemi eğitim gezisinin ilkine katıldılar.

Her yıl gerçekleştirilen bu gezi sayesinde, genç öğrenciler, evlerinde konakladıkları ailelerin yanında ve takip ettikleri Fransızca dersleri sırasında Fransız dilindeki bilgilerini pekiştirme; öğleden sonraları ve hafta sonlarında ise sportif ve kültürel etkinliklere katılma olanağı buldular.

Saint-Malo’daki Centre d’Echanges Internationaux Merkezi ile Providence Lisesi iş birliği ile düzenlenen bu gezi, NDS öğrencilerine, farklı ülkelerden ona yakın gençle tanışma imkânı da sunuyor.

Centre d’Echanges Internationaux öğretmenleri tarafından verilen üç saatlik dersler ile bazen bunları takip eden ek çalışmalardan arta kalan zamanlarını, öğrenciler; yelkencilik, binicilik, rehber eşliğinde Saint-Malo, Saint-Michel Tepesi ve Dinant’ı keşfetme, turistik ralli, Breton krepleri hazırlama, gemiyle gezinti, Pleumeur-Bodou Planetaryumu ile Galya Köyü’ne ziyaret gibi pek çok ilginç etkinlikle değerlendirdiler.
Gençler, Pazar günlerini ise kendilerini konuk eden ailelerin hazırladıkları özel programlara katılarak geçirdiler.

Kuşkusuz bu yaz dönemi eğitim gezisi, kendilerini hem Fransız dili hem de Fransa’nın kültürü açısından yeni bilgilerle geliştiren NDS öğrencilerinin zihninde güzel anılarla hoş izler bıraktı.

İkinci grup halen Saint Malo’da....