NDS’deki 2019-2020 Yeni Teknolojiler Eğitiminin Kapanış Oturumu

23 ve 25 Haziran tarihlerinde, Galatasaray Üniversitesi iş birliği ile lisede gerçekleşen Yeni Teknolojiler Eğitimi’nin dördüncü oturumuna katılan NDS öğrencileri, bu özel öğretim yılının kapanışı için ekranları başında çevrim içi buluştular.

Ekim ayından itibaren Galatasaray Üniversitesi Robotik Bölümü Müdürü Doçent Teoman Naskali ve Dr. Özgün Pınarer’in verdiği eğitimlerle Autodesk Fusion 360 ile 3D tasarımı, elektronik devre ve bilgisayar bileşenlerini, programlamayı öğrenen öğrencilerimiz; arduino kitleri ile yaptıkları giriş dersinden sonra pandemi sürecinin başlamasıyla evden çalışmalarına devam ettiler.

Okulda bulunan arduino kitlerinin evlere gönderilmesi sonrasında kullanımı ile ilgili videolar ve çevirim içi dersler aracılığı ile öğrencilerimiz her hafta farklı uygulamalar gerçekleştirdirler.

Devrelerle kullanılmak üzere tasarlanıp okulumuzun 3D yazıcılarında basılan çalışmaları, öğrencilerimizin evlerini ziyaret ederek ya da kargolanarak teslim edildi. Proje yapım aşamasında teknik aksaklık yaşayanlar ziyaret edilip gereken durumlarda da ekipman takviyesi yapıldı.

Galatasaray Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Francis Rousseaux, Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi Müdürü Yann de Lansalut ve bu eğitimden sorumlu öğretmenleri huzurunda, 23 ve 25 Haziran 2020 tarihlerinde, öğrencilerimizin büyük bir kısmını uzaktan eğitim sürecinde gerçekleştirdikleri etkinlikleri çevirim içi toplantı aracılığı ile evlerinden sundular.

Çalışmalarının teknik özelliklerini katılımcılara Fransızca açıklayarak, bu son aylarda hayata geçirdikleri etkinliklere farklı bir boyut kazandırdılar.

Önümüzdeki eğitim-öğretim yılında başlayacak bir sonraki oturum için randevulaşmadan önce, Francis Rousseaux ve Yann de Lansalut, katılımcıları performanslarından ötürü tebrik ettiler.

Öğrencilerimiz sertifikalarını eylül-ekim aylarında düzenlenecek bir törende alacaklar.