NDS’de yeni bir “Bizden Bize” eğitim oturumu

NDS öğretmenlerine yönelik okul içinde kullanılan yeni teknolojiler ve malzemeler hakkında üç yıldır üst üste düzenlenen «Bizden Bize» eğitiminin yeni bir oturumu daha gerçekleştirildi.

Notre-Dame de Sion Fransız Lisesinin EBİT (Eğitim Bilgi ve İletişim Teknolojileri) Koordinatörü Elisée Reclus meslektaşları için çok çeşitli bir program hazırladı.

Sevinç Özden, İbrahim Tolunay, Aliş Sağıroğlu, Pauline Rives, Hélène Köroğlu, Yeşim Özçubukçu, Ajda Ahu Giray, Marion Bresson, Biruté Verbiejute, Elisée Reclus, Sarem Şeşetyan, İpek Kaspi, Merve Çalışkur ve Veysel Işıklı tarafından da farklı çalışmalar sunuldu.

Konular; Drive ile ters yüz sınıf uygulamaları, kartlar ve zihinsel yönetimi, Zotero programları, Socrative ve Prezi, «hologram, arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik», Medyatek’te seyahat defteri, Prezi, Learning Apps ile oluşturulan etkinlikler ve kombine öğrenmeden oluşuyordu.

Buna ek olarak, ilgilenen öğretmenler lisede video stüdyosu kurulması hakkında ve ayrıca öğretmenin duruşunun ve sesinin önemi üzerine daha fazla bilgi edinebildiler.