NDS’de harika bir Camerata Saygun konseri

9 Mart 2017’de, şef Naci Özgüç yönetimindeki Mimar Sinan Üniversitesi «Camerata Saygun» Oda Orkestrası ve solistler flütte Sibel Pensel ile Ayla Uludere, piyanoda Léo Pensel ve kornoda Jacques Deleplancque, NDS izleyicilerine harika bir konser sundular.

Program, iki flütçüyle birlikte A. Vivaldi’nin “Orkestra ve iki flüt için konçerto, Do majör” adlı eseri çalındı, ardından A. Ghidoni’nin “A CAPTIVATING STORY Piyano için konçerto” adlı parçası Türkiye’de bir ilk olarak piyanist Léo Pensel tarafından yorumlandı.

Daha sonra, A. Ghidoni’nin Sibel Pensel’in talebi üzerine bestelediği ve dünyada ilk kez NDS sahnesinde yorumlanan “OLYMPIC CONCERT Flüt ve korno için konçerto” adlı parçası vardı. Bu eser, Oda Orkestrası tarafından flütçü Sibel Pensel ve kornoda Jacques Deleplancque ile birlikte çalındı.

Aradan sonra programda, önce Hasan Uçarsu’nun “Lamento” adlı parçası yer aldı, sonra ise yine Armando Ghidoni’nin flütçünün talebi üzerine bestelediği “A MAGICAL CONCERT Flüt ve piyano için konçerto” adlı eserin dünyada ilk icrası harika bir yorumla yapıldı. Klasik müzik ile cazı birleştiren ve flütün anne tarafından ve piyanonun oğlu tarafından çalındığı bu parça büyük bir alkış aldı.

Bu çok özgün konser, hakettiği gibi uzun bir bis davetiyle sonlanırken, Sibel Pensel İtalyan besteciyi sahneye davet ederek onurlandırdı.

http://www.nds.k12.tr/Konser-Armando-Ghidoni