NDS’de çok özgün bir gösteri: Dominique Hoff’tan AŞK adlı “Anlatılı Konser”

22 Aralık 2016’da NDS izleyicileri; mezzosoprano ve oyuncu Dominique Hoff’un, Karine Selo’nun harika piyanosu eşliğinde gerçekleştirdiği özgün, başarılı bir şiir ve müzik gecesinde buluştular.

Sanatçı; Armand Sylvestre, Romain Bussine, Théophile Gauthier, Charles Baudelaire, Pierre Louÿs, Paul Verlaine, Ernest Legouvé ve Roger de Beauvoir imzalı on bir seçkin şiiri, olağan dışı bir sunumla sahneledi.

Gerçekten de, sahneyi bazen boynunda bir boa yılanı, bazen şiirsel yolculuklarında tek vücut olduğu parlak kumaşlarla dolanarak dolduran Dominique Hoff tarafından okunan metinler, Gabriel Fauré, Ernest Chausson, Henri Duparc, Claude Debussy ve Hector Berlioz müzikleriyle kimi zaman anlatıldı, kimi zaman oynandı, hatta bazen dansla da sunuldu.

Fransızca sunulan ve okunan şiirlerin Doğan Ertener çevirisiyle Türkçe yansıtıldığı bu alışılmamış gösteri kalabalık izleyici kitlesi tarafından büyük bir beğeniyle izlenirken, sanatçı iki kez sahneye davet edildi.

Böylece İstanbul Notre-Dame de Sion Fransız Lisesinin Gösteri Salonu’nda 2016 yılı güzel bir konserle sonlandırılmış oldu.

http://www.nds.k12.tr/-Kultur-ajandasi-?date=2016-12