Rennes’deki Uygulamalı Bilimler Ulusal Enstitüsü (I.N.S.A.)’da doçent olan Philippe Gall 17 Mart 2016’da NDS’ye gelerek 11. ve 12. fen sınıflarından ilgilenen öğrencilerimize kurumunu tanıttıı.
![](IMG/jpg/img_6779_copie.jpg)
Bu toplantı Fransa’da mühendislik okumak isteyen öğrencilere önce Rennes kentini tanıma, ardından Enstitünün çeşitli branşlarında uzmanlaşma seçenekleri ve bu yüksek okula kabul edilme şartları hakkında bilgilenme olanağı verdi.
![](IMG/jpg/img_6780_copie.jpg)
Bu vesileyle Rennes’deki I.N.S.A.’da okuyan iki Türk öğrencinin deneyimlerini paylaştığı bir video kaydı da gösterildi.
![](IMG/jpg/img_6773_copie.jpg)
Sonrasında ise konuşmacı, NDS öğrencilerinin çeşitli sorularını yanıtladı.