NDS’de L3 ve L4 Sınıflarının Yıl Sonu Törenleri

20 Haziran 2019 tarihinde, L3 ve L4 sınıflarından öğrencilerimiz yıl sonu töreni vesilesiyle ilgili müdür yardımcıları Aurélie Frau Kozak et Ahmet Enver Çetinçelik ile kurucu temsilcisi Sör Monique eşliğinde lisenin Gösteri Salonu’nda bir araya geldiler.

L3 sınıfından altı öğrenci ile L4 sınıfından on üç öğrenci üstün başarı sertifikalarını Lise Müdürü Yann de Lansalut ile Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi’nin elinden aldılar. Genç öğrenciler, NDS’deki okul yaşamları boyunca arka arkaya aldıkları altı takdir belgesine istinaden ikinci dönem bu başarı ödülüne layık görüldüler. 11. sınıflardan ve 12. sınıflardan 95’in üzerindeki ortalamaları olan öğrenciler takdir belgelerini okul müdürlerinin elinden aldılar.

İkinci dönemin tüm etkinliklerini geriye dönük olarak aktaran görsel tanıtımın ardından, tören ilgili sınıf öğretmenleri tarafından takdir belgelerinin öğrencilere sınıf düzeyinde ) dağıtımıyla devam etti.

Ardından her 11. sınıftan bir lise öğrencisine onur ödüllerinin dağıtımına geçildi. Onur ödülü, sınıf arkadaşları ile ilgili müdür yardımcısı ve sınıf öğretmenleri tarafından o yılın en iyi arkadaşı seçilen her 11. sınıftan bir öğrenciye veriliyor. Onur ödüllerini bu eğitim-öğretim yılı boyunca en yüksek ortalamaya hak kazanan her L3 sınıfından bir öğrenciye verilen başarı ödüllerinin dağıtımı izledi.

Bunların yanı sıra, sınıf başkanlığı ve defter sorumluğu alan veya düzenli devamlılık ve dakiklikleri ile dikkat çeken veya farklı gösteri ve kulüp çalışmalarına katılan öğrencilere özen ve katkılarından dolayı farklı ödül ve sertifikalar dağıtıldı.

Ardından Ahmet Enver Çetinçelik, birlikte gerçekleştirdikleri tüm çalışmalar için meslektaşı Aurélie Frau Kozak’a teşekkür etti ve Fransa’daki yeni görevi için kendisine iyi şanslar diledi.

Okul Müdürü Yann de Lansalut söz alarak üniversite eğitimine devam edecek L4 öğrencilerine başarı dileklerinde bulundu. Ardından yeni meslekî ufuklara veya kişisel projelere doğru yol alacak öğretmen ve personele içten minnet duygularını ifade etti. Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi sözü devralarak Notre-Dame de Sion’da okuyan öğrencilerin özelliklerine değindi ve kurumdan ayrılacak her meslektaşını ayrı ayrı sahnede söz almaya davet etti.

Tören, L4 sınıfından bir öğrencinin L3 sınıfından başka bir öğrenciye bayrağı devretmesi ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Türkiye’de veya yabancı bir ülkede üniversite öğrenimine devam edecek tüm mezunlarımıza başarılarının devamını ve iyi bir yaz tatili diliyoruz.