NDS’de Georgy Voylochnikov’un Olağanüstü Piyano Resitali

5 Nisan 2018 tarihinde NDS’de bu kültür sezonunun en güzel konserlerinden biri gerçekleşti. Georgy Voylochnikov’un piyano resitali için gelen çok sayıda dinleyici salonu doldurdu.

Shuman’ın «Tan Vakti Şarkıları» ve Chopin’in «Etüt op. 25 No. 25» adlı parçalarını çaldıktan sonra genç Rus virtüöz, programına özellikle yorumlanması zor ve hepsi partisyonsuz gerçekleştirilen Rus bestecilerin eserleriyle devam etti.

Bu yüksek düzeyli müzik gecesinin ilk bölümü, Scriabine’in «op. 42 No. 5» ve ardından da Prokofiev’in büyüleyici «Sonat No. 4 op. 29» adlı parçaları ile noktalandı.

Ara sonrasında dinleyiciler Moussorgski’nin «Tableaux d’une Exposition» (Bir Serginin Tabloları) başlıklı parçasının usta yorumunu büyük beğeniyle dinlediler ve o büyülü anın gerçek değerini vermek için sanatçıyı ayakta alkışladılar.

Bis alkışları ardından, Kasım 2017’de 3. Uluslararası Piyano Yarışması – İstanbul Orchestra’Sion’da ikincilik ödülü kazanan Georgy Voylochnikov, Brahms’ın «Intermezzo op.116 #4» adlı parçasını seslendirdi. Voylochnikov, alkışlar eşliğinde sahneden ayrıldı.