NDS’de, David Guerrier ve Olivier Moulin ile harika bir piyano ve trompet düeti

Fransız piyanist Olivier Moulin, Mikiko Gembo ile birlikte dört el piyano resitali verdikten iki gün sonra, bu kez büyük trompetçi David Guerrier ile yine NDS sahnesinde izleyicilerin karşısındaydı.

David Guerrier, yorumlanan parçalara göre, biri Fransız, biri Avusturyalı, biri de kornet olmak üzere 70 adet trompetinden üç tanesini beraberinde getirdi.

Programın ilk bölümünde Oskar Böhme’nin “Konçerto opus 18 fa minör” ve Frédéric Chopin’in "Balad n°4 opus 52” adlı parçaları, sadece Olivier Moulin tarafından çalındı.

Ardından, hem trompet hem korno çalan tek müzisyen olan David Guerrier ise kornetiyle ve piyanist eşliğinde Willy Brandt’ın “ Konzertstück n°2” adlı parçasını çaldı.

Aradan sonra, trompet ve piyanoyla Jacques Ibert’in “Impromptu”, sonra da Georges ENESCO’dan Efsane adlı parçalarının yorumlanması izleyicilerin beğenisini kazandı.

Claude DEBUSSY’nin “Balad” adlı eserini başarılı bir şekilde yorumlayan Olivier Moulin’den sonra her iki sanatçı birlikte Jean-Baptiste ARBAN’ın “Venedik Karnavalı Üzerine Varyasyonlar” adlı parçasını yine kornet ve piyano ile çaldılar.

Bu alışılmadık ikiliyi dinlemeye gelen kalabalık izleyici kitlesi sanatçıları tekrar sahneye davet ederek konser coşkusunu hep birlikte paylaştı.

http://www.nds.k12.{tr/David-Guerrier-Olivier-Moulin-Duo-trompet-piyano