NDS’de Coşkulu Öğretmenler Günü Kutlaması

NDS Öğretmenler Gününde yine unutulmaz günlerinden birini yaşadı. Son sınıf öğrencilerinin büyük özenle hazırladıkları Öğretmenler Günü Töreni 25 Kasım günü gerçekleşti. Her yıl olduğu gibi bu anlamlı gün, NDS’nin eğitim kadrosunda yıllarca çalışmış pek çok eski öğretmeni yeni meslektaşları ve dostlarıyla bir araya getirdi. Törene NDS’liler Derneği Başkanı ve üyeleri, OKul Aile Birliği Başkanı ve üyeleri ile mezun öğrencilerin bir bölümü de katıldılar.

Sıcak kucaklaşmaların ardından tüm katılımcılar Gösteri Salonu’na geldiler. Tören, Okul Müdürü Yann de Lansalut ve Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi’nin geleneksel saygı duruşu ve İstiklal Marşı öncesinde yaptıkları birer kısa konuşmayla başladı.

Bu yıl mezun olacak öğrenciler adına söz alan Derin’in ardından, Ceylan ve Deren Su, piyanoda Aylin, gitarda Lâl ve bateride Doruk’un eşliğinde bir şarkı seslendirdiler.

Erdem ve Nareg’in sunuculuğunda, pek çok öğretmenin katkısıyla hazırlanan eğlenceli video kayıtlarının paylaşılmasının ardından, Beliz büyük bir coşkuyla söz alarak okulun ortamını güzelleştiren tüm öğretmenlere teşekkür etti. Törenin sonunda, tüm 12. sınıf öğrencileri sahneye çıkarak hep bir ağızdan «Bu Son Olsun» adlı parçayı yorumladılar.

Törenin ardından hep birlikte yenen yemekte lise yönetimi; okul hizmetinde yirmi yılını dolduran hizmetli personel Elizabet P.K., tarih öğretmeni Hayrettin K. ve matematik öğretmeni Evelyne L. ile lisenin muhasebe bölümüne otuz yıl hizmet veren Arto B., okulda Fransızca ve Psikoloji öğretmeni olarak otuz beş yıl çalışan Nil H. ile Sosyoloji öğretmeni, müdür yardımcısı ve danışman olarak NDS’de kırkıncı yılını dolduran Bilhan E.’ye teşekkür ederek onları değişik armağanlarla onurlandırdılar.