NDS’de Coşkulu Bir Öğretmenler Günü

Türkiye’de eğitimcilerin onurlandırıldığı her 24 Kasım’da olduğu gibi, bu yıl da 2019 dönemi NDS öğrencileri öğretmenleri için değişik sürprizlerle dolu coşkulu bir tören hazırladılar. Kurucu temsilcisi Sœur Monique, Notre-Dame de Sion Kurumları Akdeniz Bölgesi delegesi Sœur Jackie ve Tutelle temsilcileri de bu anlamlı törene katıldılar.

Bu vesileyle, eski öğretmenlerin de meslektaşlarıyla okul çatısı altında buluştukları bu anlamlı günde, lisenin eğitim kadrosu ve öğrenciler Gösteri Salonu’nda bir araya geldiler. Müdürlerin giriş konuşmalarını bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması izledi.

Son sınıf öğrencilerimizin hazırladıkları ve törene hoş ve mizahi bir boyut katan « Oscarsion » programı çerçevesinde, pek çok öğretmene « en güçlü », « en hevesli », « en sabırlı » öğretmen gibi kategorilerde ödüller dağıtıldı. Ardından 2019 dönemi öğrencileri hep birlikte sahneye çıktılar ve « Yeni ve yeni kalanlar» şarkısını seslendirerek törenin kapanışını gerçekleştirdiler.

Okul Müdürümüz Yann de Lansalut ve Türk Müdür Başyardımcımız Suzan Sevgi, danışmada okula otuz yıl hizmet veren Simon Kol ile yirmi yıllık özverili çalışmaları için hizmet personeli Nahide Öztürk’ü kuruma bağlılıklarıdan dolayı onurlandırdılar.