NDS’de Coşkulu 96. Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

Cumhuriyet’in kuruluşunun 96. yıl dönümü NDS’de coşkuyla kutlandı. Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi ile Okul Müdürü Yann de Lansalut’nün açılış konuşmalarını bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması takip etti.

Coğrafya öğretmenimiz İbrahim Tolunay’ın Nazım Hikmet’in Orkestra adlı şiiri üzerinden günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmasının ardından öğrencimiz Nil, Şişli Belediyesinin düzenlediği «Cumhuriyet» konulu kompozisyon yarışmasında birincilik ödülü kazandığı yazısını okudu.

Törenin sunucuları Seda ve Selin’in son on yıllar boyunca Türkiye’nin demografik ve ekonomik gelişimlerine dair farklı sunumlarına muhteşem müzik araları eşlik etti. Kemanda Ada ve piyanoda Dilay, Fazıl Say’ın bir parçasını yorumlayarak dinleyicilere bir müzik şöleni sundular. Ardından piyanoda Ulaş, bas gitarda Kuzey ve bateride Doruk bir caz parçası seslendirdiler.

Daha sonra Hazırlık öğrencilerinden oluşan Si-On Chantait Grubu iki geleneksel parça yorumladı. Ardından Ilgın, Naz ve Levent müzik ve yorumunu Zülfü Livaneli’nin gerçekleştirdiği Paul Eluard’ın şiirini okuyup birkaç dilde seslendirdiler.

Barış Manço’nun Kara Sevda adlı parçası ise okulumuzun Müzik Kulübü öğrencileri tarafından yorumlandı. Tören, Cemre’nin ritmik dans gösterisi ve Beren’in modern dans performansı ile noktalandı.