NDS’de Başarılı Barok Günleri

10 Aralık haftası NDS 2019 Barok günleri kapsamında her biri iki gün arayla olmak üzere üç konser verildi.

İlk akşam, Türk flütçü Nihan Atalay’ın Barok flütte, Fransız Natacha Catusse’ün kemanda, Rumen orgcu Erich Türk’ün klavsende ve İspanyol müzisyen Alejandro Marías’ın viola da gambada oluşturdukları dörtlü, başarılı bir performans sergiledi. Konser programı Joan Batista Pla, Jean Marie Leclair, Georg Philipp Telemann, Elisabeth – Claude Jaquet de la Guerre ve Georg Frederic Handel’in eserlerinden oluşuyordu.

Barok Günleri’nin ikinci konserinde; Nihan Atalay, Erich Türk ve Alejandro Marías; Telemann, J.S. Bach, Jacques Morel ve Jean Leclair gibi müzisyenlerin parçalarını yorumladılar.

Bu seri konserlerin sonuncusunda Nihan Atalay ve Erich Türk; Michel Blavet, Bach, Georg Friedrich Handel, Leonardo Vinci,Giuseppe Sarti, François Couperin ve J. J. Quantz’ın bestelerinden keyif alan bir dinleyici kitlesi karşısında sahneye çıktılar.

Bu bir dizi konser, bütün hafta boyunca NDS Gösteri Salonu’nda bir araya gelen pek çok sanatseverin, yetenekli müzisyenlerin sunduğu bu zengin Barok müzik repertuvarını ilgi ve beğeniyle izlemelerine olanak verdi.