NDS’de, 2019 « Bizden Bize » Formasyonunun İlk Oturumu

17 Ocak tarihinde, eğitim-öğretim yılının ilk döneminin bitiminden önce, NDS, kurumun TICE (Bilgi ve Eğitim için İletişim Teknolojileri) Koordinatörü Elisée Reclus tarafından düzenlenen ve lisede kullanılan yeni teknolojiler ve destekleyici ders materyallerine yönelik « Bizden Bize » eğitim seminerlerinin bir yenisini gerçekleştirdi.

Bu yeni oturumun Lise Müdürü Yann de Lansalut tarafından tanıtımından sonra, öğretmenler birkaç saat için yeniden öğrenci oldular ve eğitimci meslektaşları, Medyatek, rehberlik veya iletişim sorumluları tarafından önerilen farklı atölye çalışmalarına katıldılar.

Pek çok farklı tema arasında, eğitim amaçlı sosyal medya kullanımlarında okuma teknikleri, afiş tasarımı, buz kırma oyunları, telefonla güzel fotoğraf çekme, okuyucu veya başka elektronik araçların kullanımı en çok dikkat çeken konuları oluşturdu.

Programın “heure de cohéSion” (Sion’da Kaynaşma Saati) adlı son bölümü, katılımcılara, zamanlarını tiyatro, Fransızca-Türkçe koro, ekip oyunları, sokak cazı dansları veya kolektif sanat (kil, resim, mimari) gibi etkinliklere ayırmak üzere farklı büyüklükteki gruplar halinde bir araya gelmelerini sağladı.