NDS 2018 Mezunlarının Diploma Sevinci

11 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşen törenle, 2018 yılında mezun olmaya hak kazanan 131 öğrenci öğretmenleri, aileleri ve yakınlarının huzurunda lisenin büyük bahçesinde diplomalarını aldılar.

Bu vesileyle yapılan kutlamalara, okul kurucu temsilcisi Soeur Monique, Notre-Dame de Sion Lisesi Müdürü Yann de Lansalut ve Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi ile NDS’liler Başkanı Lale Murtezaoğlu ve Okul Aile Birliği Başkanı Selen Serbetçi katıldılar.

2018 NDS mezunları, giydikleri mor şeritli siyah cüppelerle tören için podyumdaki yerlerini almadan önce Onur Takı’ndan geçtiler. Ardından Müdür Yardımcısı Aurélie Frau-Kozak tören programını duyurdu. Program duyurusunu bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması izledi.

Naz A. ve Kan A., sırasıyla Fransızca ve Türkçe olmak üzere, 2018 mezunları adına konuştular. Ardından Aurélie Frau-Kozak sırayla mezunların adlarını okudu.

Lise birincisi Laura P., Notre-Dame de Sion’da geçirdiği yıllar hakkında izlenimlerini aktarmak üzere sahneye davet edildi. Onu 2018 mezunlarından en iyi diğer iki öğrenci, Deniz Ü. ve İlayda Ç. izledi. Lise Müdürü Yann De Lansalut, Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi ve Soeur Monique tarafından kendilerine verilen diplomaların yanı sıra, her üç öğrenci, NDS’liler Derneği ve Okul Aile Birliği’nin hediyeleriyle de onurlandırıldılar.

Tüm öğrenciler sırayla podyuma çıkarak, müdür yardımcıları veya öğretmenlerinin elinden diplomalarını aldılar. Burak T.’nin diplomasını annesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Hanife Taşdelen’in elinden alması uzun süre alkışlandı.

Genç mezunlarımızı yürekten kutluyor; onlara Türkiye’de veya yabancı bir ülkede sürdürecekleri üniversite eğitimleri için başarılarının devamını diliyoruz.

Bizleri unutmayıp sık sık ziyaret edecekleri ümidiyle...

Okul birincisi Laura P.’nin konuşmasını okumak için tıklayınız.

Okul birincisinin konuşması
İndir (21.2 kio)