NDS’de 2018 Kariyer Günleri

18 ve 19 Nisan’da NDS rehberlik ekibi, lise takvimine göre her yıl bu tarihlerde gerçekleşen kariyer günleri düzenlediler.

Bu iki gün boyunca, öğrenciler gelecekte seçebilecekleri mesleklerle tanışma olanağı yakaladılar.

Yetenek yönetimi ve gelişimi konusunda uzman Prof. Dr Ruhi Kaykayoğlu, bu iki günlük toplantının açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Bu değerli uzman, dinleyicilere özellikle mesleklerini nasıl seçmeleri ve kariyer planlarını nasıl hazırlamaları gerektiği konularında bilgi verdi. Ayrıca 2030 yılına kadar gün ışığına çıkacak yetmiş mesleğin bir listesini katılımcılara sundu. Yaklaşan geleceklerinin hazırlanması aşamasında, konuşmacı, öğrenciler açısından önemli bir fırsattı. Öğrenciler, bu fırsatı değerlendirerek Prof. Dr. Kaykayoğlu’nu soru yağmuruna tuttular.

Ardından lise öğrencileri, otuza yakın farklı mesleki alanı temsilen gelmiş uzmanlar arasından seçim yaparak ilgili oturumlara dağıldılar. Yine verimli bir ortamda gerçekleşen kariyer günleri kapsamında, siyaset bilimi, mimari, havacılık, kimya ve elektronik mühendislikleri, sanat fotoğrafçılığı, bilişim pazarlaması, moda tasarımı, cerrahi, klinik psikoloji, insan kaynakları, yaşam koçluğu, biyoloji, yönetim ve işletme, turizm gibi pek çok mesleki alan öğrencilere tanıtıldı.