NDS’de 2017 Öğretmenler Günü Kutlaması

Her 24 Kasım’da, Öğretmenler Günü kutlamasıyla ilgili etkinlikleri, NDS’deki son sınıf öğrencileri hazırlıyor. Bu anlamlı gün, aynı zamanda, birçok eski öğretmen ve öğrencilerin de bir araya gelmesine olanak sağlıyor.

Bu vesileyle, öğretmenler odası çiçeklerle süslendi. Eski mezun ve öğretmenlerin ilk buluşmaları öğretmenler odasında gerçekleşti. Ardından öğretmenler, 12. sınıf öğrencileri eşliğinde, NDS Gösteri Salonu’na yöneldiler. Okul Müdürü Yann de Lansalut ve Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi bu özel günde konukları anlamlı birer konuşmayla karşıladılar. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından, hep birlikte İstiklal Marşı okundu.

İki öğrenci, Naz ve Eren, törenin açılışını yaptıktan sonra, aramızdan ayrılan öğretmenleri ve özellikle de yakın zamanda yitidiğimiz Kimya Öğretmeni Merve Çalışkur’u saygıyla andılar.

Ardından Ada ve Onur sahnedeki yerlerini aldılar. Notre-Dame de Sion’da geçirdikleri son beş yılı ilginç videolar eşliğinde, « Sion Panorama » başlıklı bir retrospektif gösteriyle izleyicilere aktardılar. Gösterinin son aşamasında, bu yıl mezun olacak tüm öğrenciler sahneye çıkarak, koro halinde « Ya Sonra » şarkısını seslendirdiler.

Bu hoş kutlama anlarından sonra, Okul Müdürü Yann de Lansalut ve Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi, Notre-Dame de Sion’a verdikleri uzun soluklu hizmetler için kurumdaki bazı personeli onurlandırdılar.

Sırasıyla bilgi-işlem teknisyeni Sadettin Kefal, 11. sınıflarından sorumlu müdür yardımcısı ve biyoloji öğretmeni Ahmet Enver Çetinçelik, okula verdikleri 20 yıllık hizmetleri için onur sertifikaları ve hediyelerle ödüllendirildiler.

Aynı şekilde, okulun çok sevilen iki yüzü, hizmetli personel Reyhan Sarıoğlu ve Silva Beduoğlu, kuruma verdikleri 25 yıllık hizmetleri için onurlandırıldılar.

Ardından geçen yıl emekliye ayrılan, bilgi-işlem sorumlusu olarak 29 yıl görev yapan Patrick Baudet ve lisede muhasebe sorumlusu olarak 30 yıldır hizmet veren Mayda Musabini, konukların sıcak alkışları arasında sahneye davet edilerek onurlandırıldılar.