NDS’de 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ve Ulu Önder Atatürk’ü Anma Etkinlikleri

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle, NDS’nin Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Hande Yumak, lisedeki pek çok değerli sporcu eşliğinde, Ulu Önder Atatürk’ün anısına bir panel düzenledi.

Öğretmenimiz Hande Yumak, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okuyarak bu anma törenini açtı.

Ardından Emir D. (9D - binicilik), Arev Ç. (9B - basketbol), Ömer C. (9A - basketbol), Utku K. (12G – su topu), Derin G. (12A - sörf), İdil Z. (11G - voleybol), Çağla D. (10D – rüzgârsız sörf ve yelken), Ezgi K. (10D - basketbol) et Derin A. (10G – yelken), NDS Gösteri Salonu Sahnesi’nde bir masanın etrafına toplanarak sırasıyla yoğun şekilde çalıştıkları spor dalına duydukları tutkuyu dile getirdiler ve sporun öğrencilik yaşamlarına getirdiği katkıdan söz ettiler. Ayrıca arkadaşlarının kendilerine yönelttikleri farklı soruları da yanıtladılar.

Panel bitiminde, Okul Müdürü Yann de Lansalut ve Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi, hem lisenin tüm spor takımı temsilcilerine hem de bu yıl farklı spor müsabakalarında ve ritmik jimnastik, yüzme veya okçuluk gibi farklı disiplinlerde başarı göstermiş lise öğrencilerine sertifikalarını dağıttılar.

Tören bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu.