NDS Sürdürülebilir Yaşam Kulübü 4. Coğrafya Çalıştayı’na Katıldı

FMV Erenköy Işık Lisesi tarafından 11 Haziran’da düzenlenen 4. Coğrafya Çalıştayı’na kulüp öğrencilerinden Dilara Ç. (9C), Nil Ö. (9C), Naz K. (10E) ve Zeynep A. (10E) öğretmenleri Seval Erol eşliğinde katıldı.

‘‘Sürdürülebilir Çevre’’ konulu çalıştayda; Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Görevlisi ve aynı zamanda İklim Değişikliği ve Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Levent Kurnaz’ın «Türkiye’de Sürdürülebilirlik» başlıklı konuşmasının ardından öğrenciler toprak, bitki örtüsü, su ve iklim olmak üzere 4 farklı başlıkta sürdürülebilirlik konusunu irdeleyerek çözüm bulmaya çalıştılar.

Öğleden sonra okul bahçesinde permakültür temalı uygulamalı atölyeler düzenlendi. Notre Dame De Sion Fransız Lisesi coğrafya öğretmenimiz Seval Erol ile Saint Joseph Fransız Lisesi coğrafya öğretmeni Şükran İnce Toy, Saint Michel Fransız Lisesi öğretmeni İnci Kimyonşen ve öğrencileri kökten sebze üretimi, samanda patates üretimi, bokashi kompostu, tohum topu, bitki serumu, tohumdan fide üretimi ve yüksek sebze yatağı yapılması gibi başlıklarda atölyeler yaptı. İnteraktif çalışmayı destekleyen bu anlamlı etkinlik, öğrencilerin beğenisini topladı.

Emeklerinden ötürü öğretmenimize ve katılan tüm öğrencilere teşekkürlerimizi sunarız.