NDS Öğrencilerinin Klasik Müzik Konseri

17 Mayıs tarihinde, NDS’den yedi öğrenci, şan ve müzik öğretmenleri Ajda Ahu Giray desteğiyle lise bünyesinde hazırladıkları klasik müzik konseriyle öğretmen ve arkadaşları önünde müzik yeteneklerini kanıtladılar.

Hazırlık A sınıfından Ulaş B., farklı piyano bestecilerinden bir potpuri yorumladı (Lizst’in «Macar Dansı», Bach’ın D Minör «Füg ve Toccatası», Mozart’ın «Lacrimosası», Beethoven’in «Eliz’e Mektubu», Rimski-Korsakov’un «Yaban Arısının Uçuşu», Beethoven’in «Ay Işığı Sonatı», Chopin’in «G Minör Baladı»).

4 yaşından beri piyano çalmaya başlayan, ilk bestesini ise 7 yaşında yapan ve kendi kişiel geçişlerini de kaleme alan Ulaş, dinleyicileri büyüledi.

Ardından Hazırlık F sınıfından Selin Y. sahne alarak Bach’ın «Keman için B Minör Partitası»nı çaldı. 9C’den Aren C., Mendelssohn’un «Barkarol op. 19 No. 6» ve Chopin’in «Mazurek F Minör op. 63 No. 2» parçalarıyla onu piyanoda izledi.

Piyanodaki yeri devralan 9F’den Ece M., dinleyicilere «Chopin’in Op. 25 No. 2» adlı parçasını ve Fazıl Say’ın «Rondo Alla Turca Jazz» (Mozart’ın Türk Marşı’nın Adaptasyonu) adlı bestesini çaldı.

Ardından 10E’den Ada E. kemanıyla sahne alarak Bach’ın «Partita No. 2 Sarabande» adlı bestesini çaldı. Onu 12 G’den Cenk A. izleyerek, Debussy’nin «Çocukların Köşesi no.1 Doktor Gradus ad Parnassum» adlı eseriyle bu muhteşem konserin kapanışını yaptı.

Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi, gerçekleştirdikleri bu müzik performansı için kendilerini birer sertifikayla onurlandırmadan önce, gösterilerinin sonunda bu genç yeteneklere içtenlikle teşekkür etti ve onları tebrik etti.