NDS Hazırlık Sınıfı Öğrencilerinin Tarabya’daki Geleneksel Oryantasyon Oyunları 2017

Her yıl olduğu gibi, tüm hazırlık sınıfı öğrencileri, 15 Eylül’de, Fransızca ve Beden Eğitimi öğretmenleri, Müdür Yardımcısı Yeşim Özçubukçu ve Rehber öğretmen Sarem Şeşetyan, drama eğitmeni Hélène Köroğlu ve Medyatek sorumlusu Ece Sutra eşliğinde, Tarabya’daki Fransız Bahçesi’nde geleneksel oryantasyon oyununa katıldılar.

Oyun, her biri ayrı renklerle temsil edilen on kadar ekibin oluşturulması ve harita ve yönergelerin dağıtılmasıyla başladı.

Program, petang veya basketbol gibi geleneksel oyunların yanı sıra, kısa drama, özgün top oyunları gibi çok değişik etkinliklerden oluşuyordu. Ayrıca, öğrenciler, şeker ve spagettilerle en yüksek konstrüksiyonu yapmak için birbirleriyle yarıştılar.

Kahverengi ekip, yarışmayı birincilikle bitirdi. Kazanan ekip üyelerini ve tüm öğrencilerimizi içtenlikle kutluyoruz. Özellikle de yakın dönemde geçirdiği ameliyat ve koltuk değneklerine rağmen, tüm yarışma oyunlarına etkin şekilde katılmaktan geri kalmayan Hazırlık C öğrencisi Kaan Akbaş’ı...

Öğrenciler bir yandan Tarabya’da oyunlarla hoşça vakit geçirirken, diğer yandan da piknik yaparak NDS’ye dönüş öncesinde enerji depoladılar.