NDS Gençlik Müzik Ödülü Jürisi Piyanistleri Değerlendiriyor

Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi tarafından 2013’ten bu yana her iki yılda düzenlenen İstanbul Orchestra’Sion Uluslararası Piyano Yarışması, dünyanın dört bir yanından uluslararası düzeydeki profesyonel müzisyenleri bir araya getiriyor.

Yarışmada Birincilik, İkincilik ve Üçüncülük olmak üzere 3 ana ödülün yanı sıra Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi öğrencilerinin oluşturduğu jüri tarafından verilen NDS Gençlik Müzik Ödülü de bulunmaktadır. Jüride görev alan öğrencilerin yanı sıra yarışma organizasyonunda çalışmak üzere gönüllü bir grup görevli öğrenci de yer almaktadır.

Öğrencilerden oluşan jüri, bu süreç boyunca yarışma danışmanı Franck Ciup ile piyanistleri nasıl değerlendireceklerine dair çalışmalarını sürdürüyor ve performansları dinleyerek her aşamanın sonunda değerlendirme yapıyorlar.

Görevli öğrenciler ise yarışma süreci boyunca okulda ve Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen ödül gecesinde sahne arkasında görev alarak, organizasyon sürecini deneyimliyorlar.

Katkı ve katılımlarından ötürü tüm öğrencilerimize, müzik öğretmenleri Ela Alpman’a ve yarışma danışmanı Franck Ciup’a içtenlikle teşekkür ediyoruz.