NDS «Destination Imagination» Kulübü’nün A.B.D.’ye Seyahatleri

Geçen Şubat ayında İzmir’deki ulusal yarışmada üçüncülük ödülü kazanan NDS «Destination Imagination» Kulübü’nden 6 öğrenci, öğretmenleri Roni Kandiyoti rehberliğinde, 20-27 Mayıs 2018 tarihleri arasında A.B.D.’ye bir seyahat gerçekleştirdiler.

Atlanta’ya varıp yerleştikten sonra, öğrenciler, ilk önce Coca Cola’nın fabrikasını ziyaret ettiler. Ardından yarışma finalinin gerçekleşeceği ve fabrikadan 350 km uzaklıkta bulunan Tennessee’deki Knoxville’e doğru otobüsle yol aldılar.

Bu gösteri, 23-26 Mayıs tarihleri arasındaki 4 gün boyunca, dünyanın dört bir yanından gelen ve yaklaşık olarak 1400 ekibe dağılmış 10 000 katılımcıyı bir araya getirdi.

NDS Kulübü, İzmir’de ödül kazanan kısa piyesi takdim etti. Temsili İngilizce gerçekleştirdiklerinden, öğrencilerimiz bu vesileyle mükemmel İngilizce bilgilerini kanıtladılar. Ayrıca diğer okul öğrencilerine farkla, çevirmen yardımı istemediler.

Bu süre zarfında, açılış ve kapanış törenlerinin yanı sıra, Tennessee Üniversitesi bünyesinde etkinlik ve atölye çalışmaları ile konserler, şehir turu ve Dollywood Eğlence Parkı’nın ziyareti gerçekleştirildi.

Öğrencilerimiz, dünyanın dört bir yanından gelmiş başka gençlerle bir araya gelme ve onlarla temas kurma olanağını yakaldılar. Aralarından bazıları bu seyahatle ilgili izlenimlerini şöyle aktarıyorlar:

«Amerika Birleşik Devletleri’nde»Destination Imagination«Kulübü ile birlikte gerçekleştirdiğimiz okul seyahat inanılmazdı. Orada yeni arkadaşlar edindik ve çok farklı şeyler öğrendik. Turnuva ortamı çok farklı ve ilginçti. Bunun herkesin yaşaması gerekli bir deneyim olduğuna inanıyorum.» (Özgür O.,9E )

«Bu seyahat olağanüstü bir deneyimdi. Yeni insanlar tanıyarak yeni yerler ziyaret ettik. Amerika Birleşik Devletleri’nde arkadaşlarımla birlikte zaman geçirmekten çok mutlu oldum.» (Damla G., 9B)

«Amerika Birleşik Devletleri’ndeki seyahatimiz muhteşemdi. Bir hafta boyunca orada bulunduk. Tennessee Üniversitesi’ndeki Türk gruplarıyla çok mutlu anlar yaşadık. Yarışma Türkiye’dekinden daha zordu ve yanlışlarımızın neler olduklarını anladık. Öğretmenimiz Roni Bey’le çok eğlendik. Macera dolu bir hafta geçirdik.» (Zeynep K., 9B)

«Kulüple birlikte gerçekleştirdiğimiz seyahatimiz iyi geçti. Bu denli büyük bir yarışma ortamında yeni bir deneyim paylaştık. Oradaki etkinlikler çok eğlenceliydi. Başka ülkelerden yeni arkadaşlar edindim. Bu, unutmayacağım bir deneyimdi.» (Kerem G., 9E)

«Amerika gezimiz oldukça keyifliydi. Farklı ülkelerden insanlarla tanışmak çok güzeldi. Takım olarak böyle bir etkinliğe katılmaktan mutluluk duyuyoruz. Hepimiz için unutulmaz bir anı oldu.» (Damla G.)