Mezuniyet Töreni | 2022

1856’dan beri fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştiren kurumumuz Notre-Dame de Sion 166. dönem mezunlarının diplomalarını 28 Haziran’da okul bahçesinde düzenlenen törende sevinç ve gururla takdim etti.

Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi Okul Müdürü Alexandre Abellan, Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi, NDS’liler Derneği Başkanı Lale Murtezaoğlu, NDS Okul Aile Birliği Başkanı Can Özyurt, NDS öğretmenleri ve çalışanları, NDS velilerinin katıldığı törende 151 mezunumuz kurumun simgesi mor kuşaklı siyah cüppe içinde onur merdiveninden inerek sahnedeki yerlerini aldılar.

Diploma töreni, başöğretmen Atatürk ve ebediyete intikal eden öğretmenler adına bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’mızın söylenmesi ile başladı.

Törenin sunucuları Lina Özyönüm ve Alp Kutlu Kıraç, öğrenciler adına yaptıkları anlamlı konuşmanın ardından Okul Müdürü Alexandre Abellan’ı ve Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi’yi sırasıyla kürsüye davet etti.

İlk olarak okul birincisi Miray Tümer, ikincisi Defne Pelin Feyzioğlu ve üçüncüsü Zeynep Deniz Cansız diplomalarını aldılar. Miray Tümer’in mezuniyet konuşmasının ardından NDS’liler Derneği Lale Murtezaoğlu’nun dernek adına ve NDS Okul Aile Birliği Başkanı Can Özyurt’un Okul Aile Birliği adına sunduğu hediyeler öğrencilerimize takdim edildi. Ardından tüm öğrenciler müdür yardımcıları ve öğretmenlerinin elinden diplomalarını aldılar.

Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, üniversite ve hayat yolunda başarılar, iyi şanslar diliyoruz.

Her zaman söylediğimiz gibi:
Siz ne zaman isterseniz,
NDS’nin kapısı sizlere her zaman açık,
Bizi ziyarete gelmeyi istediğinizde biz hep NDS’deyiz…